AKP'li Vekilden: 'Diş Macunu İnsanları Koyun Gibi Yapıyor'

AKP Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Batı ülkelerinin Müslümanları sindirmek için uğraştığını savunarak, bu amaç için de diş macununu kullandıklarını ileri sürdü.

AKP'li Vekilden: 'Diş Macunu İnsanları Koyun Gibi Yapıyor'
AKP'li Vekilden: 'Diş Macunu İnsanları Koyun Gibi Yapıyor' Ecem Şenol
Bu içerik 697 kez okundu.

Yavuz'a göre diş macununun içinde bulunan florür, 'insanları koyun gibi yapıyor. Yavuz, internette dolaşan bir bilgiyi paylaştığını ve Batılıların insanları nasıl sömürdüğünü, koyun gibi yönettiğini anlatmak için bu örneği verdiğini ifade etti.

 Epifiz bezinin geometrik olarak insan kafasının tam orta noktasında bulunan pirinç tanesi büyüklüğünde esnek yapılı bir bez olduğunu ve epifiz bezi sertleştirilen ve kireçlendiren insanı yönetmenin daha kolay olduğunu belirten Yavuz, flörürün diş macunları içerisine böyle bir tezgâh sebebiyle konulduğunun öne sürüldüğünü dile getirdi.

Aslında diş sağlığına ve diş beyazlatmasına hiçbir yararı olmadığının da söylendiğini açıklamasına ekleyen Yavuz, bunu sebebinin de insanlar düşünemesin, koyun gibi çok kolay yönetilsinler anlayışı olduğunu ifade etti. Ali İhsan Yavuz, ama Müslüman bu işlere gelmediğini ve hâlâ misvak kullanmaya devam ettiğini, hâlâ alternatif yöntemlere tevessül etmeye çalıştığını ve Kuran'dan sünnetten beslenerek, içki almayıp, enerjisini kumarla çarçur etmediğini ifade etti.

Türk Dişhekimleri Birliği ve Türk Pedodonti Derneği ise daha önce yaptıkları açıklamalarda flör ile ilgili çalışmaların devam ettiğini duyurmuştu. İki örgüt oretak açıklamalarında, günde 2 kere yaşa uygun dozda florlu diş macunu ile dişlerin fırçalanması ve çürük risk grubuna uygun topikal flor uygulaması yapılması diş çürüğünün azaltılmasında önemli rol oynadığını ifade etmişti.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Nevşin Mengü İstifasını Duyurdu: 'Severek Ayrıldık'

 

 

AKP Milletvekili Sakarya Ali İhsan Yavuz Müslüman Diş Macunu Florür Koyun Açıklama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500