AKP'li Vekile Suikast Girişimi Önlendi

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde AK Parti Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’a suikast hazırlığında olan 4 terörist yakalandı.

AKP'li Vekile Suikast Girişimi Önlendi
AKP'li Vekile Suikast Girişimi Önlendi Ecem Şenol
Bu içerik 766 kez okundu.

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’a suikast hazırlığında olan 4 terörist, saldırıda kullanılacak çok sayıda silah ve patlayıcı madde ile birlikte yakalandı. Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü ile İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan ortak çalışmada, AK Parti'li yöneticilere suikast hazırlığında olan 4 PKK'lı terörist yakalandı.

Suikast düzenlenecek AK Parti'li yöneticiler arasında Şanlıurfa Milletvekili ve MKYK Üyesi İbrahim Halil Yıldız'ın da olduğu öğrenilirken, bayram sabahı Suruç'a giden Yıldız'ın suikasta uğramaktan polis ve jandarmanın ortak çalışması sonucu son anda kurtulduğu belirtildi.

Teröristlerin kaldığı evde yapılan aramada, bir adet tabanca, bir adet susturucu, bir adet kaleşnikof, 420 gram plastik patlayıcı, bir adet pompalı tüfek, 12 metre kablo, 2 adet roket başlığı, 2 telsiz, 24 adet elektrikliye çevrilmiş kapsül, bir adet avometre, silahlara ait şarjör ve mermiler, saldırı hazırlığında kullanılacak 8 adet pil, elektrik ve şeffaf bantlar, kullanma kılavuzu ele geçirildi.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Nuriye Gülmen’den Sevenlerine Bayram Mektubu

Ak Parti AKP'li Vekil Şanlıurfa Suruç Suikast Girişim Önleme Terörle Mücadele Açıklama MKYK İbrahim Halil Yıldız
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500