"AKP'lileri Gördüğünüz Yerde Öldürün"

IŞİD’in aylık dergisi Rumiyah'ın bu ay yayımlanan sayısında Türkiye'deki militanlarına çağrıda bulunarak, AKP üyeleri ile asker, polis ve hâkimlerin öldürülmesi çağrısında bulundu.

Tuğba Önkibar
Bu içerik 1408 kez okundu.

IŞİD'in aylık dergisi Rumiyah'ın bu ayki sayısında geçtiğimiz hafta Diyarbakır Bağlar'da Emniyet müdürlüğünün ek binası çevresinde gerçekleşen saldırıyı kapağına taşıyan örgüt, saldırının IŞİD lideri Bağdadi'nin Türkiye'de saldırılar düzenlenmesi yönünde yaptığı çağrıya dayanarak gerçekleştirildiğini açıkladı. Alınan bilgilere, Türkiye'deki militanları için AKP'lilere saldırma ve Türkiye'de cihat yapma çağrısı yapan IŞİD, dergi yoluyla militanlarına şunları söyledi, "AKP'lileri öldürün. Erdoğan destekçilerine, yardımcılarına ve AKP'lilere de saldırın. Tağutun ve küfrün başkanlarına saldırın. Asker ve polisleri öldürün. Tağut âlimlerini öldürün. Hâkimleri de öldürün. Kâfir Türk askeri yolda Kafit Türk askeri size geliyor. Onların kanı köpek kanı gibidir."


Türkiye’nin IŞİD hedefli olduğunu iddia ederek Suriye’ye girdiği Fırat Kalkanı operasyonuna ilişkin değerlendirmeler yapan dergi, bu operasyona katılan Türk askerlerine çok acımasız davranın şeklinde ifadelere yer verdi. Ayrıca dergi, Suriye sınırında nöbet tutan Türk erlerine karşı da çok sert saldırılar yapın. Türk askerlerine karşı sınırlarda nöbetçi olan bütün kardeşlerimiz, mürted Türk askerine karşı kararlı durun ve onlara karşı çok acımasız olun! Allah, onların gücünü sizinle defeder. Allah'ın gücü her güçten daha üstündür, cezası her şeyden daha şiddetlidir. İşte kâfir Türk askeri mücahitlerimize doğru geldi. Onların her birinin kanı, alçaklıkta ve değersizlikte bir köpeğin kanı gibidir. Şiddetinizi ve acımasızlığımızı onlara gösterin! Gazabınızın ateşi onları sarsın! Dinimizin intikamını o şeytanların kardeşlerinden, ateistlerin dostlarından ve mürtedlerin liderlerinden alın! Şüphesiz ki Allah, takva sahipleriyle beraberdir ifadelerine yer verdi.

 

 

IŞİD rumiyah çağrı akp erdoğan saldırı gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500