AKP'nin 2013 Hedefi Belli Oldu

Mimarlar Odası, AKP'nin Anıtkabir'in çevresinin konut yapımı için yaptığı hazırlıklara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

AKP'nin 2013 Hedefi Belli Oldu
AKP'nin 2013 Hedefi Belli Oldu Başak Tatar
Bu içerik 722 kez okundu.

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, devam eden Anıtkabir tartışmalarıyla ilgili yeni bir açıklamada bulundu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin 2023 Nazım İmar Planı’na dikkat çeken Candan, 2023 Nazım İmar Planı’na göre Anıtkabir’in küçüleceğini ve konut alanı olacağını belirtti. Spor tesisinin altının, yeraltı otoparkı olabileceğini de açıklayan Başkan, Anıtkabir’in karşısında 40 bin metrekarelik otoparkın da olma ihtimaline değindi. 100 bin metrekare alanın, konut alanına dönüştürülmesi istenen plana göre Muhafız Birliği’nin bulunduğu alanın tamamen konut alanına geçmiş durumda olduğunu bildirdi. Tezcan Karakuş Candan, “Bunu kabul etmiyoruz ve bunlar için yeni bir hukuksal sürecin başlatılmasını öngörüyoruz” diyerek tepkisini dile getirdi.

Anıtkabir'in çevresinin konut yapımına açılacağına ilişkin Mimarlar Odası tarafından yapılan açıklama, AKP tarafından yalanlanmıştı.

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Nalan Erkem ve İlknur Üstün Tutuklandı

 

anıtkabir imar konut mimarlar odası ankara imar planı konut alanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500