Akşener'den 'Eve Dönmüyorum' Açıklaması

Akşener, Antalya'da düzenlenen iftar yemeğinde siyasete yeni bir yol haritasıyla devam edeceğinin sinyalini verdi. Akşener, eve geri dönmediğini, babaanne olmayacağını ifade ettikten sonra, zaten torunun kendisine dede dediğini aktardı.

Akşener'den 'Eve Dönmüyorum' Açıklaması
Akşener'den 'Eve Dönmüyorum' Açıklaması Ecem Şenol
Bu içerik 2496 kez okundu.

Meral Akşener, Antalya'da Milliyetçi Meslek Adamları Birliği Derneği'nin The Marmara Hotel'deki iftar programına katıldı. Isparta Bağımsız Milletvekili Nuri Okutan, Konyaaltı Belediye Başkanı CHP'li Muhittin Böcek, Merkez Bankası eski Başkanı Durmuş Yılmaz ve MHP'li eski milletvekillerinin de katıldığı iftarda Meral Akşener, tamamı kadınlardan oluşan protokol masasına oturdu. Katılımcılar, yoğun ilgi gösterdikleri Akşener ile fotoğraf çekilmeyi ihmal etmedi.  Meral Akşener, akşam ezanı okunduktan sonra iftarını yaptı ve akşam namazını kıldı.

MHP'de yaşadığı krizden referanduma, ülke gündemine kadar birçok konuda açıklamalarda bulunan Akşener, bundan sonraki süreçte nasıl bir tavır alacağına ilişkin Cenab-ı hak nasip ettiğinde, Aybüke'nin Songül Yarbay'ın, Aydoğan paşanın, er kardeşlerinin, şehitlerin, iftiraya uğrayan her kadının, her erkeğin hesabını soracağına ant içti.

Devlet Bahçeli'nin ortaya atması sonucu Türkiye'nin başkanlık sistemi için halk oylamasına gittiğini anlatan Akşener, farklı görüşlere mensup parti ve siyasetçilerin de bir araya gelerek, "Hayır" oyu tercihini kullanmak için yollara düştüğünü kaydetti. Halk oylaması sürecinde terörist, FETÖ'cü, vatan haini iftiralarına ve karalama kampanyalarına maruz kaldıklarını belirten Akşener, bütün zor şartlara rağmen hayır tercihinde bulunanların, milletin çok büyük ve cesaretli teveccühü ile karşılaştıklarını ifade etti. En son bir hafta kala yaptırdığı ankette yüzde 54 Hayır, yüzde 46 Evet olduğunu ve sandıkların da bugüne kadar olmadığı şekilde STK'lar ve siyasi partiler olarak korunduğunu açıkladı. Akşener, Hayır tercihinde bulunanların oylarının peşinden gittiklerini ama hakemin sahtekâr olduğunun bilinemeyeceğini ifade etti.

Milletin önce etnik olarak bölünmeye çalışıldığını, ardından da mezhep olarak bölmeye çalışıldığını savunan Akşener, bunda hiçbir şekilde başarılı olunamadığını bildirdi. Meral Akşener, Türkiye'de "Cumhuriyeti sevenler", "Osmanlı'yı sevenler " diye çok derin bir ayrışma olduğu iddiasında bulunarak, Allah'ın izniyle milleti adına 'Osmanlı ile Cumhuriyet' diyeceklerini ve şimdi bu bölünmeden medet umanlara sandıkta, her alanda ev ev, kapı kapı gezerek, gerçek Osmanlı tokadını işte buradakilerin atacağını aktardı.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Akfen Holding Hisselerinin Çoğunu Sattı

Meral Akşener Antalya İftar Yemeği Açıklama Siyaset MHP Devlet Bahçeli Türkiye Referandum Seçim Hükümet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500