Akşener'den Kılıçdaroğlu'na Kutlama Mesajı

MHP’den ihraç edilen Meral Akşener, Ankara’dan başlattığı ‘Adalet Yürüyüşü’nü bugün 18:00'da Maltepe’deki ‘Adalet Mitingi’yle tamamlayacak olan Kemal Kılıçdaroğlu’nu kutladı.

Akşener'den Kılıçdaroğlu'na Kutlama Mesajı
Akşener'den Kılıçdaroğlu'na Kutlama Mesajı Başak Tatar
Bu içerik 695 kez okundu.

MHP'den ihraç edilen Meral Akşener, Twitter'dan yaptığı paylaşımla CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu  Ankara Güvenpark'tan başlatıp İstanbul'da tamamladığı 'Adalet Yürüyüşü' için kutladı. Hindistan bağımsızlık hareketinin lideri Mahatma Gandi’nin ‘Tuz Yürüyüşü’nü hatırlatan Akşener, bu yürüyüşte Hintlilerin, İngilizlerin tuz yasağını yıkarak hedeflerine vardıklarını; o gün, Hintlilerin bağımsızlıklarına kavuşmaları için bir başlangıç olduğunu belirtti.

'Adalet Yürüyüşü'nün nasıl bir sonuç yaratacağının ilerideki günlerde görüleceğini ifade eden Meral Akşener, bu yürüyüşe rağmen Türk milleti özlediği adalete kavuşamazsa bu, yürüyüşün isabetsizliği veya başarısızlığı değil; ancak içinde bulunulan durumun ne kadar vahim ve karanlık olduğunun bir göstergesi olacağına dikkat çekti.

Gandi, İngiliz sömürgesinin, yerel halkın tuz yapımına getirdiği yasağı delmek için Ahmedabad’dan Dandi’ye 390 kilometreden fazla yürümüştü. 427 kilometre yürüyen Kılıçdaroğlu'nun ise Gandi’nin rekorunu kırdığı belirlendi.

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Vahşice Öldürülen Hamile Kadın ve Bebeği İçin Cenaze Töreni

kemal kılıçdaroğlu meral akşener chp adalet yürüyüşü kutlama twitter gandi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500