Ali Ağaoğlu'ndan Ampute Milli Takımına Büyük Jest

Türkiye Ampute Milli Futbol Takımı oyuncularına Ağaoğlu Çekmeköy Park projesinden daire hediye eden Ali Ağaoğlu; Ağaoğlu olarak her zaman başarıyı ödüllendirdiklerini ifade etti.

Ali Ağaoğlu'ndan Ampute Milli Takımına Büyük Jest
Ali Ağaoğlu'ndan Ampute Milli Takımına Büyük Jest Ecem Şenol
Bu içerik 544 kez okundu.

Geçtiğimiz Pazartesi günü, EAFF Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası finalinde İngiltereyi 2-1 yenerek şampiyon olan Türkiye Ampute Milli Futbol Takımı oyuncularına Ağaoğlu Çekmeköy Pak projesinden hediye eden Ali Ağaoğlu, konuyla ilgili düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Türkiye'nin uluslararası alanda zorluklarla dolu bir dönemden geçtiğini belirten Ağaoğlu millet olarak çeşitli engellerle karşılaştığımızı, iş dünyasının da payına düşen zorluklarla boğuştuğunu ifade eden Ağaoğlu, böyle bir dönemde Avrupa şampiyonu olan Türkiye Milli Ampute Futbol Takımı'mızın dosta düşmana gösterdiği bir şey olduğunu onun daTürk milleti olarak aşamayacağımız engel olmadığı olduğunu kaydetti. Ampute milli takımının birbirinden değerli oyuncularının elleri kolları olmadığını, ama aslan gibi yürekleri olduğunu belirten Ağaoğlu, vatan sevgisi, Türkiye sevgisi ile dolu sapasağlam yürekleri ile herkesi onurlandırdıklarını dile getirdi.

Türkiye'nin şu dönemde birlik, beraberlik ve dayanışmaya daha fazla ihtiyacının olduğunu vurgulayan Ağaoğlu; Türkiye‘nin iç ve dış düşmanlarla boğuştuğu, en fazla birliğe, beraberliğe, dayanışmaya ihtiyacı olduğu bir dönemde o dağ gibi yürekleriyle, katıksız ve karşılıksız vatan sevgileriyle bu ülke insanlarını bir yumruk gibi birleştirdiklerini belirterek, Türkiye’nin bu aslanlar için bölgesel, siyasal, etnik farklılıklarını, hiç düşünmeden ay-yıldızın çevresinde birleştiğini söyledi.

Bu tür sportif başarıların Türk halkını birbirine kenetlediğini belirten Ali Ağaoğlu, kendisinin çok uzun yıllardır Türk insanının böyle bir birlikteliğine tanık olmadığını ve bunu bize sağlayan Ampute milli takımına, şimdi borcumuzu ödemenin zamanı olduğunu ifade etti. Onların engelleri aştığını ve sıranın bizde olduğunu dile getiren Ağaoğlu, elbette bu vatan sevgisinin bir karşılığı olamayacağını ama kendisinin aslan yürekli takımımızın oyuncularına birer daire hediye ettiğini söyledi.

Basın toplantısı sırasında Türkiye Ampute Milli Futbol Takımı oyuncuları ile bir telefon görüşmesi de yapan Ali Ağaoğlu milli takım oyuncularına Türk halkına büyük gurur yaşattıklarını, birlik ve beraberliği sağlayan temel unsur olduklarını belirtti. Tüm oyuncuların aslan gibi bir yüreğe sahip olduklarını ifade eden Ali Ağaoğlu, başarılarının karşılığının kesinlikle maddi ve manevi ölçülemeyeceğini fakat Ağaoğlu Grubu olarak bunu bir görev saydıklarını ve bu yüzden bu evlerin onlara helal olduğunu aktardıç

Sözlerine Ulu Önder Atatürk'ün engeller karşısındaki görüşünü ifade ederek devam eden Ağaoğlu “Atatürk'e soruyorlar, “Paşam nasıl başardın?” diye. Atatürk şöyle diyor: “Hayal ettim. Hayalimin önündeki manileri tespit ettim. Manileri kaldırdığımda hayalim kendiliğinden gerçekleşti. Sadece sportif başarıları için değil, hayallerimizin önündeki engelleri kaldırmaya ilham verdikleri için sporcularımızı kutluyorum. Bize onur verdikleri için teşekkür ediyorum.” Sözleriyle konuşmasını sonlandırdı.

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

İspanya Hükümeti Katalonlardan Özür Diledi

 

Ali Ağaoğlu Ampute Milli Takımı Çekmeköy Ağaoğlu şirketler Grubu Büyük Jest Avrupa Maçı Türkiye Milli Birlik Açıklama Basın Toplantısı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500