Allah’ın Adını Cinsel Organa Karıştırdı

‘Cübbeli Ahmet Hoca’ olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü, yazdığı bir kitapta “Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağıladığı” iddiasıyla yargılandığı davada ifade verdi.

Allah’ın Adını Cinsel Organa Karıştırdı
Allah’ın Adını Cinsel Organa Karıştırdı Yaren Yalçın
Bu içerik 1582 kez okundu.

‘Cübbeli Ahmet Hoca’ olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü, yazdığı bir kitapta “Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağıladığı” iddiasıyla yargılandığı davada ifade verdi.

Bakırköy 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuksuz sanık sıfatıyla Ahmet Mahmut Ünlü ile birlikte avukatı Fatih Oğuz katıldı.

Duruşmada sanık Ünlü, Maül Ayneyn adlı yazarın yüzyıl kadar önce yaşadığını ve bir kitap yazdığını, davaya konu kitapta vücuttaki muhtelif organlara iyi gelecek ayetlere yer verildiğini belirtti ve “İddianameye konu edilen Şifa Ayetleri isimli kitap belirttiğim müellifin kitabından tercüme yolu ile alınmıştır. Tercüme yapılmış olmakla, kitabın aslına sadık kalınarak bire bir tercüme yapılmıştır. Benim yazdığım kitap derleme kitap değildir. Derleme kitapta istediğiniz şekilde yorum yapabilirsiniz. Ancak tercüme kitapta yorum yapma durumumuz söz konusu değildir” diyerek kendini savundu.

Sanık Ahmet Mahmut Ünlü, mevcut konumu ve statüsü gereği dini değerleri alenen aşağılama gibi bir eylemi bilerek ve isteyerek istemiş olmasının mümkün olmayacağını belirterek, suç işleme kastı ve iradesi ile hareket etmediğini ve beraatini istediğini söyledi.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, şüpheli Ünlü tarafından kaleme alınan, Tuana Basım Yayın tarafından dağıtımı yapılan “Şifa Ayetleri” isimli kitabın 42 ve 43. Sayfalarında ‘Erkeğin tenasül uzvu için okunacak dualar’ başlığı altında halkın dini duygularının alenen tahkir edildiği gerekçesiyle şikayette bulunulduğu belirtildi.

İddianamede, şüpheli Ahmet Mahmut Ünlü hakkında “Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama” suçundan 6 aydan 1 yıla kadar hapsi isteniyor.

Cüppeli’nin suçlandığı kitapta yer alan bölümler özetle şöyle:

Erkeğin tenasül uzvu için okunacaklar: 4 tertip vardır. 1. Tertip: Bakara suresinin 260. ayeti kerimesinin bir kısmı suya okunur. Sudan biraz alınıp tenasül uzvuna serpilir. Ve suyun kalanı içilir.

2.Tertip: Tenasül uzvunun zayıflığının giderilmesi için El-Adiyat suresi okunup uzva üflenir.

3. Tertip: Allah'ın Kayyum ismi zikredilerek uzva üflenir.

Cübbeli Ahmet Hoca, konuya ilişkin savcılığa verdiği ifadede “Okuyan kişiler bunlara inanabilir ya da inanmayabilir, özgürdürler. Kitabı yazarken alıntı yaptığım bir kaynaktan nakletme özgürlüğüm vardır. Kaldı ki diğer cinsel konularda sahih hadisler de vardır. İslam dini hayatın her alanında olduğu gibi bu alanda da düzenleyici bilgiler içermektedir. Amacım kesinlikle dini değerleri incitmek değildir. Esasen Kur’an-ı Kerim’de İsra Suresi’nde bu konuda ayetler vardır. İnsanlar bu ayetleri şifa görmek istedikleri olaya göre okuyabilirler. Kur’an-ı Kerim’deki ayetler ayaklar için, baş için, eller için nasıl okunabilirse insanın diğer uzuvları için de okunabilir. Kaldı ki kitabımda tüm uzuvlara ilişkin sözler varken sadece 2 sayfasını alıp sanki ben cinsel içerikli bir konuda öneride bulunuyormuşum gibi lanse edilmesi kötü niyetli bir davranıştır. Suçlamayı kabul etmiyorum” demişti.

cübbeli ahmet hoca ahmet mahmut ünlü şifa ayetleri cinsel uzuv ayet soruşturma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500