Alman Kabinesinden Flaş İncirlik Kararı

Alman kabinesi, İncirlik Üssü'nden çekilme planı onayladı.

Alman Kabinesinden Flaş İncirlik Kararı
Alman Kabinesinden Flaş İncirlik Kararı Ecem Şenol
Bu içerik 799 kez okundu.

Almanya, milletvekillerinin İncirlik’teki Alman askerlerine ziyaretini uygun bulmayan Türkiye’den askerlerini çekme konusunu gündeme getirmişti. Bugün Almanya Başbakanı Angela Merkel başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu, terör örgütü DAEŞ ile mücadele kapsamında İncirlik’te bulunan askerlerinin durumunu ele aldığı bir toplantı gerçekleştirdi. Savunma Bakanı Ursula von der Leyen toplantının ardından yaptığı açıklamada, Bakanlar Kurulunun Tornado keşif uçakları ve bir yakıt ikmal uçağının da yer aldığı yaklaşık 260 kişilik Alman askeri birliğinin İncirlik’ten Ürdün’e taşınması önerisini kabul ettiğini belirtti.

Alman birliğinin Ürdün’ün El Azrak Hava Üssü'nde faaliyet göstereceğini ifade eden von der Leyen, taşınmadan dolayı keşif uçaklarının yaklaşık 2 ay, yakıt ikmal uçağının ise muhtemelen 3 hafta görev yapamayacağını da açıklamasına ekledi. Taşınma nedeniyle DAEŞ ile mücadelede oluşabilecek boşluğu nasıl dolduracaklarını koalisyon güçleri ve ABD ile görüşeceklerini dile getiren von der Leyen, yapacağı çalışmanın sonucunu gelecek hafta Bakanlar Kurulu ve parlamentoya sunacağını dile getirdi. 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Gülen ve 2 HDP'li Vekil Vatandaşlıktan Çıkarılacak

Almanya DEAŞ Mücadele İncirlik Hava Üssü Bakanlar Kurulu Açıklama Angela Merkel Toplantı Savunma Bakanı Ürdün Taşınma Ursula von der Leyen
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500