Alman Ordu Dergisinde YPG Skandalı

Almanya Federal Silahlı Kuvvetleri'nin (Bundeswehr) aylık çıkardığı dergi Y, Aralık sayısında terör örgütü PKK’nın Suriye’deki uzantısı YPG’ye yer verdi.

Alman Ordu Dergisinde YPG Skandalı
Alman Ordu Dergisinde YPG Skandalı Meltem Yüksel
Bu içerik 737 kez okundu.

Almanya Federal Silahlı Kuvvetleri'nin (Bundeswehr) aylık çıkardığı dergi Y, bu sayısında PKK’nın Suriye’deki uzantısı YPG’ye yer verdi.

Savunma Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanının talimatıyla çıkartılan ve askerlere dağıtılan dergide, fotoğrafçı Andy Spyra’nın çektiği YPG militanlarının fotoğrafları ve onlarla yapılan röportajlara “Savaştan geri kalan” başlığıyla verildi.

Sylvia Börner’in yazdığı girişi yazısında ise ana hattını YPG’nin oluşturduğu SDG’nin Rakka’nın kurtuluşunda önemli bir rol üstlendiği öne sürüldü. Dergide yer alan fotoğraflar Ekim ayı içinde IŞİD Rakka’dan gitmeden önce çekildiği ve YPG militanlarının silahlarla poz verdiği görülüyor.

Diğer taraftab BBC’den Quentin Sommerville ve Riam Dalati'nin haberi ABD-İngiltere öncülüğündeki koalisyon ve SDG'nin, IŞİD ile anlaşma yaptığını ortaya koymuştu. Haberde anlaşmanın sonucu olarak 250 IŞİD militanı ve ailesi Rakka'dan güvenli bir şekilde çıkarılmıştı.

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

"Senin Hükümetin Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne İhanet Etti"

Almanya Alman Ordusu Dergi Rakka IŞİD YPG Terör Örgütü ABD Bundeswehr Almanya Federal Silahlı Kuvvetlerii
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500