Almanya İncirlik Konusunda Ciddi Olduğunu Duyurdu

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, İncirlik Üssü'nden Almanya'nın bir iki hafta içerisinde çekileceğini duyurdu.

Almanya İncirlik Konusunda Ciddi Olduğunu Duyurdu
Almanya İncirlik Konusunda Ciddi Olduğunu Duyurdu Ecem Şenol
Bu içerik 911 kez okundu.

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, İncirlik Üssü'nden çekileceklerini açıkladı. Alman Bakan, çekilmenin bu hafta ya da gelecek hafta olacağını dile getirdi.

Almanya Dışişleri Bakanı Gabriel ile Türk mevkidaşı Mevlüt Çavuşoğlu arasındaki görüşmede, İncirlik krizi çözülemedi. Gabriel, Alman askerlerinin İncirlik'ten çekilmesi gerekeceğini söyledi. Türkiye Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Alman heyetinin İncirlik Üssü'nü ziyaret talebiyle ilgili olarak, İncirlik ziyaretinin değil ancak Konya'daki NATO Üssü'nün ziyaretinin mümkün olduğunu söylemişti.

Çavuşoğlu ilerde şartlar oluşur ortak adımlar atılırsa İncirlik’in de mümkün olabileceğini söyleyerek şu anda şartların Alman heyetin ziyareti için uygun olmadığının altını çizmişti. Alman bakan Gabriel ise askerlerin bu durumda üsten başka bir yere kaydırılmasını Türkiye'nin anlaması gerektiğini söylemişti.

Bakan, Alman tarafının İncirlik konusunu sürekli bir çatışma hususu yapmak istemediğinin altını çizmişti. Gabriel şu anda bir ziyaretin "iç siyaseten mümkün olmaması" dolayısıyla üzüntü duyduğunu aktarmıştı.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Dünya Devine 9 Milyar Dolarlık Ceza

İncirlik Üssü Açıklama Sigmar Gabriel Dışişleri Bakanlığı Anlaşma Mevlüt Çavuşoğlu NATO İncirlik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500