Almanya'dan Bir 'Erdoğan' Skandalı Daha

Alman basınında yer alan bir haberde 'Erdoğan'ı tanıyanlar, barış yanlısı olmadığını barış tekliflerine açık olmayacağını bilir' ifadesine yer verdi.

Almanya'dan Bir 'Erdoğan' Skandalı Daha
Almanya'dan Bir 'Erdoğan' Skandalı Daha Tuğba Önkibar
Bu içerik 1329 kez okundu.

Alman Berliner Zeitung gazetesi, Almanya Dışişleri Bakanlığı'nın, İstanbul'da bulunan konsolosluklarında yapılması söz konusu olan Dresden Senfoni Orkestrası'nın sözde 'Ermeni Soykırımı'nın 100. yılı dolayısıyla hazırladığı ‘Aghet' (Ağıt) adlı etkinliğin iptal edilmesini sayfalarına aktardı. 

Alınan bilgilere göre bugün yayımlanan yorum yazısında şu ifadelere yer verildi:
"Senfoni Orkestrası Erdoğan'ı provakasyona yol açmak istemediği için programını hafifletilmiş bir şekilde planlamıştı. ‘Aghet' İstanbul Başkonsolosluğu'nda oda orkestrası çapında gösterilere çıkacaktı. Mesela ‘Soykırım, duyuyor musunuz soykırım' başlıklı ve aslında tamamen organizasyonun ana  programında yer alan melodramın sunumundan vazgeçilmişti. 

Bu bir barış için bir teşebbüstü ve orkestra ekibi İstanbul Başkonsolosluğu'na sormadan Erdoğan'a konser için davette bulunmuşlardı. Erdoğan'ı tanıyanlar, barış yanlısı olmadığını ve barış tekliflerine açık olmayacağını bilir. Fakat her ne olursa olsun bu durum Alman hükümeti tarafından Türkiye'ye bir ‘barış mesajı' yollamasına engel değil." 

Aktarılana göre organizasyona Erdoğan'ın dışında Başbakan Binali Yıldırım, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı da davet edilmişti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500