Almanya'dan Erdoğan'a Yanıt: Anlayamıyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Almanya'ya ilişkin “teröre destek" çıkışına Almanya Dışişleri Bakanı'ndan yanıt geldi.

Almanya'dan Erdoğan'a Yanıt: Anlayamıyoruz
Almanya'dan Erdoğan'a Yanıt: Anlayamıyoruz Tuğba Önkibar
Bu içerik 1351 kez okundu.

Almanya’ya yönelik teröre yataklık suçlamalarını reddeden Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Almanya’nın güvenlik durumuna ilişkin sarf ettiği sözleri sözleri anlayamadığını söyledi.

Almanya’nın Türkiye ile daha yapıcı ve yakın bir ilişki kurmak istediğine dikkat çeken Steinmeier, “Fakat bu, ifade ve basın özgürlüğünün tehlikede olması söz konusuysa, susacağımız anlamına gelmez. Bugüne dek yapmadık, bugünden sonra da yapmayacağız” dedi.

Karşılıklı açıklamalar dolayısıyla son aylarda iki ülke arasındaki ilişkilerin sıkıntıya girdiğine vurgu yapan Frankfurter Allgemeine Zeitung gazetesi, Alman Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier’in ilişkileri yoluna koymak adına Türkiye’yi ziyaret etmek istediğini fakat henüz bir sonuç gelmediğini idda etti.

Erdoğan bugün Yaşayan İnsan Hazineleri Ödül Töreni'nde Almanya'nın teröre çanak tuttuğunu ve Türkiye'nin Almanya'nın gösterdiği bu tutumu kaygıyla izlediğini söylemişti.

almanya terör dışişleri frank walter yaşayan insan hazineleri ödül töreni erdoğan gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500