Almanya'dan Şok Anket

Alman gazetesi Bild am Sonntag, iplerin kopma noktasına geldiği Almanya-Türkiye ilişkisine de geniş yer ayırdı. Almanya Başbakanı Angela Merkel'in sağ kolu olarak bilinen Peter Altmaier ile röportaj yapan gazete, aynı zamanda anket çalışması da yaptı.

Almanya'dan Şok Anket
Almanya'dan Şok Anket Başak Tatar
Bu içerik 1344 kez okundu.

Almanya’nın en çok satan gazetelerinden Bild am Sonntag, ilk olarak Merkel’in sağ kolu Peter Altmaier ile konuştu. Türkiye’yle iyi bir ilişki kurmak istediklerini söyleyen Altmaier, Türkiye’nin Alman vekilleri askeri üsse almamasının kabul edilemez bir davranış olduğunu belirtti. Alman siyasetçi, Türkiye’deki gelişmeleri yakından izlediklerini ve gerekli durumlarda yaptırım kararı alabileceklerini aktardı.

Bild am Sonntag’da yer alan ve Emnid Şirketi’nin yaptığı ankete göre ise Almanların büyük çoğunluğunun Berlin’in Türkiye’ye yönelik tavrından rahatsız olduğu ancak bu rahatsızlığın Türkiye’ye sert tepki vermekten dolayı değil, aksine Türkiye’ye daha sert davranmadıklarından dolayı ortaya çıktığı belirlendi. Araştırmaya katılanların %76’sı Alman Hükümeti’nin Türkiye’ye karşı kendini yeteri kadar savunmadığını düşünürken %12’lik bir kesimin bu düşünceye sahip olmadığı öğrenildi.

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

7 Kişi Halkbank Yöneticisi İçin Mektup Yazdı

 

almanya anket angela merkel türkiye gerginlik bild am sonntag gazete peter altmaier röportaj
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500