Anıtkabir’de Bayram Coşkusu

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 93. yıl dönümü dolayısıyla Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve devlet erkanı, Ata’yı ziyaret etti.

Anıtkabir’de Bayram Coşkusu
Anıtkabir’de Bayram Coşkusu Yaren Yalçın
Bu içerik 1655 kez okundu.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 93. yıl dönümü dolayısıyla Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve devlet erkanı Ata’yı ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Aslanlı Yol’dan Anıtkabir’e gelen heyet Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine çelenk bıraktıktan sonra bir dakikalık saygı duruşunda bulundu ve Misakı Milli Kulesi’ne geçti.

Anıtkabir Özel Defterini imzalayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

“Bugün tüm yokluklara ve imkansızlıklara rağmen liderliğiniz altında yürütülen destansı bir mücadelenin zafer meyvesi olan Cumhuriyetimizin 93’üncü yıl dönümünü millet olarak büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz. Varlığına kast eden mihraklara karşı hürriyetinden, onurundan ve istikbalinden asla taviz vermeyeceğini 93 yıl önce tüm dünyaya ilan eden milletimiz bugün aynı iradesini devam ettiriyor. 15 Temmuz darbe teşebbüsüne karşı ülkemizin dört bir yanında gösterilen kahramanca direniş, 93 yıl önce Kurtuluş Savaşı’mızı zafere taşıyan irade ve ortak imanın tecessüm etmiş halidir. Ülkemizin demokrasinini, meşru yönetimini ve bağımsızlığını hedef alan iç ve dış odaklar 15 Temmuz gecesi milletimizin direnişi ve cesareti sayesinde bir kez daha hezimete uğramıştır. 246 şehit ve 2 bin 194 gazimizin kanı pahasına elde ettiğimiz demokratik kazanımları koruyarak, 2023 hedeflerimizi gerçekleştirerek, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine taşıyacağız. Devletimizi beka mücadelesinde gözlerini kırpmadan canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve başta zatıaliniz olmak üzere tüm gazilerimizi rahmet ve şükranla yad ediyorum. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.”

 

29 ekim cumhuriyet bayramı cumhuriyet bayramı'nın 93. yıl dönümü mustafa kemal atatürk anıtkabir cumhurbaşkanı erdoğan aslanlı yol misakı milli kulesi anıtkabir'de cumhuriyet bayramı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500