Ankara Valiliği'nden Adalet Yürüyüşü Önlemi

Ankara Valiliği, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasının ardından Ankara'dan İstanbula başlatılacak olan Adalet Yürüyüşü için önlemler alındığını duyurdu.

Ankara Valiliği'nden Adalet Yürüyüşü Önlemi
Ankara Valiliği'nden Adalet Yürüyüşü Önlemi Ecem Şenol
Bu içerik 531 kez okundu.

Ankara valiliği, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’dan İstanbul’a yürüyeceklerini duyurmasının ardından yürüyüşün kitlesel hale gelmesine karşı bir dizi karar aldı. Kılıçdaroğlu, İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun 25 yıl hapis cezasına çarptırılarak ‘kaçar diye’ apar topar tutuklanmasının ardından, Ankara Güvenpark’tan başlayarak İstanbul’un Maltepe ilçesine yürüyüş düzenleyeceklerini duyurmuştu.

Ankara valiliği vakit kaybetmeden yürüyüşe karşı duyuru yaptı. Yürüyüşün kısıtlı kişiyle tutulacağını söyleyen valilik, güzergâhta bulunan noktalarda da miting yapılmasını yasakladı. Açıklamada, yapılacak etkinlikte kamu düzeninin, kamu güvenliğinin, trafik düzeninin ve toplantıya katılanların güvenliğinin sağlanmasının esas olduğunu ve bu amaçla, alınacak güvenlik tedbirlerine etkinliği düzenleyen ve katılanların uymasının zorunlu olduğu ifade edildi. Katılımcıların, Güvenpark’taki toplanma alanına üst araması yapılarak alınacağı ve yürüyüşün Ankara ili sınırları içerisindeki kısımlarında katılımcıların güvenliğini ve trafik düzenini sağlamak amacıyla korteje, Valiliğe bildirilen makul sayıdaki kişinin katılabileceği belirtilen açıklamada, il merkezinden sonra yürüyüşe devam edecek olanların, güvenlik kuvvetlerince kendilerinin tanınabilmesi ve güvenliklerinin sağlanabilmesi için pazu bandı, yelek ve yaka kartı kullanacağının da altı çizildi.

Yürüyüşün Ankara il sınırları içinde E-5’te yapılması istenirken, yürüyüşün taşıtların seyrine mani olamayacağı, trafiği aksatamayacağı belirtildi. Güvenpark’taki güvenlik tedbirleri de artırılırken, sabahın erken saatlerinde polis parkı bariyerlerle ablukaya aldı, üst arama noktaları oluşturdu.

Genelkurmay Başkanlığı önündeki kavşaktan Güvenpark’a giden Milli Müdafaa Caddesi ulaşıma kapatılırken, parktaki dolmuş durakları yürüyüşün başlayacağı saate kadar İnönü Bulvarı’ndaki Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın önüne alındı. Güvenpark’ı Necatibey Caddesi’ne bağlayan Kumrular Caddesi ile Yahya Galip Caddesi de geçici süreyle trafiğe kapatılırken, bu yollarda park halinde bulunan bütün araçlar güvenlik tedbirleri çerçevesinde kaldırıldı.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

MHP Liderinden Sert Açıklama

 

Ankara Valiliği Kemal Kılıçdaroğlu Adalet Yürüyüşü Önlem Açıklama Enis Berberoğlu Ankara Güvenpark Kısıtlı Sayı Kişi CHP Milletvekili
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500