Ankara Valiliği'nden Kürdistan Konferansına Yasak

Ankara Valiliği, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin Türkiye'nin karşı çıktığı 25 Eylül'deki bağımsızlık referandumuna ilişkin düzenlenmesi planlanan konferansa, 'terör örgütünce istismar edilebileceği' gerekçesiyle yasak getirdi.

Ankara Valiliği'nden Kürdistan Konferansına Yasak
Ankara Valiliği'nden Kürdistan Konferansına Yasak Ecem Şenol
Bu içerik 924 kez okundu.

Valilik'ten yapılan yazılı açıklamada, bugün Çankaya ilçesinde bir otelde 'Kürdistan Bölgesi Bağımsızlık Referandumu ve Türkiye-Kürdistan Bölgesi İlişkilerinin Geleceği' konulu konferans düzenlenmesinin planlandığı belirtildi.

Açıklamada, ülkede son zamanlarda meydana gelen gelişmeler başta olmak üzere terör örgütleri mensuplarınca söz konusu etkinliğe yönelik sansasyonel eylem girişiminde bulunulabileceği şeklinde istihbari bilgiler bulunduğu ve ayrıca birtakım toplumsal duyarlılıklar nedeniyle toplantıya katılacak olan grup ve şahıslara yönelik olarak bazı kesimler tarafından tepki gösterilebileceği ve bunun provokasyonlara da neden olabileceği değerlendirildiği aktarıldı.

Bu nedenle konferansın, yasanın verdiği yetkiye dayanılarak yasaklandığı belirtilen açıklamada, yasağa uymayanlar hakkında ilgili kanunlar kapsamında yasal işlem yapılacağı aktarıldı.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Guardian'dan Türkiye'yi Tedirgin Eden İddia

 

Irak Barzani IKBY Ankara Valiliği Yasak Açıklama Valilik Referandum Kürdistan Bölgesi Çankaya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500