Annelerinin Cenazesine Kelepçeyle Gittiler

Kayseri'de dün yaşamını yitiren Hacı, Memduh, Mustafa ve Bekir Boydak kardeşlerin anneleri Huriye Boydak, Kayseri merkez Camikebir Camisi'nde kılınan cenaze namazından sonra toprağa verildi.

Annelerinin Cenazesine Kelepçeyle Gittiler
Annelerinin Cenazesine Kelepçeyle Gittiler Tuğba Önkibar
Bu içerik 907 kez okundu.

Törene Kayseri Sanayi Odası ve HES Kablo Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak'ın dışında, FETÖ soruşturmaları sebebiyle Ankara Sincan Kapalı Cezaevi'nde tutuklu olan Boydak Holding eski Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Boydak, eski CEO'su Memduh Boydak ve eski Yönetim Kurulu üyesi Bekir Boydak, cenazeye Adalet Bakanlığı'ndan aldıkları özel izinleriyle katıldı.

Boydak kardeşler, infaz koruma memurları ve jandarma nezaretinde Kayseri'ye getirilerek, morgda bulunan annelerini son kez ziyaret ettikten sonra, Alpaslan mahallesindeki evlerine geçtiler. Boydak kardeşler burada birinci dereceden yakınlarının dışında kimseyle görüştürülmedi.


5 bin civarında kişinin katıldığı törende geniş güvenlik önlemleri alındı. Cezaevi aracından kelepçeyle indirilen Hacı, Memduh ve Bekir Boydak ve Nevşehir'de tutuklu olan yeğenleri İlyas ve Murat Boydak kelepçelerinin çözülmesinin ardından alkışlarla annelerinin naaşı önünde saf tuttu.

Cenaze törenine TOBB, Kayseri'deki odalar, OSB'ler ve bankaların da aralarında olduğu 100'ün üzerinde kurum çelenk gönderdi. Boydak kardeşler ve yeğenleri, defin töreninin ardından taziyeleri kabul ettiler.

Tutuklu sanıkların, 2 günlüğüne izinli çıktıkları öğrenildi.

mustafa boydak hacı boydak bekir boydak boydak holding FETÖ kayseri cenaze gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500