"Annemi Rehin Tutuyorlar" Dedi ve Aracını Yaktı

Adana'da yaşayan 43 yaşındaki Mahmut Kara, annesinin Suudi Arabistan'da rehin tutulduğunu iddia etti; Adana Adliyesi önüne park ettiği kamyonetini benzin dökerek yaktı.

Başak Tatar
Bu içerik 690 kez okundu.

Bugün saat 13.45 sıralarında Adana’nın Seyhan ilçesindeki Adana Adliyesi önünde Mahmut Kara isimli bir vatandaş korku dolu anlar yaşattı. 01 CPN 45 plakalı kamyonetini park eden Kara, aracını benzin dökerek yaktı.

Kısa sürede kamyonet alevler içinde kalırken 53 yaşındaki Mahmut Kara da annesinin 22 yıldır Suudi Arabistan’da tanımadığı bir kişi tarafından rehin tutulduğunu ve bugüne kadar yaptığı tüm girişimlere rağmen sonuç alamadığını iddia etti.Polisler ise, üzerinde ‘Sayın Cumhurbaşkanım, annemiz Fahriye Kara kaybolmuştur. Yardımlarınızı bekliyoruz’ yazan pankartı boynuna asıp eline de bıçak alarak vücudunu kesen Mahmut Kara’ya müdahale etti. Polislerin elindeki bıçağı alması üzerine Kara, daha sonra yol üstündeki döner tezgâhından döner bıçağını alıp tehditler savurdu. Bu sırada kamyonet de TOMA aracı ile su sıkılarak söndürüldü.Polisler tarafından ikna edilen Kara, ifade vermek için Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Kullanılmaz hale gelen aracı çekilirken; bir televizyon programına çıkan çocukları ise annelerinin o yıllarda Suudi Arabistan’da bir kişinin tecavüzüne uğradığı ve evlenmek zorunda kaldığını öne sürdü.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Suudi Arabistan ziyaretinde bu konuyu gündeme getirerek Kara’nın Türkiye’ye getirilmesini istedi. Tüm bu çalışmalara rağmen annesinin hâlâ Türkiye’ye getirilmediğini belirten Fahriye Kara’nın oğlu Mahmut Kara da aracını ateşe vererek duruma tepki gösterdi.

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Türkiye Gündemi

 

adana kamyonet benzin yakma seyhan polis
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500