Annesi Öyle İstemiş!

Bir dönem Ahmet Davutoğlu’nun özel kalem müdürü ve Abdullah Gül’ün de başdanışmanlığını yapan Gürcan Balık’ın ifadesi ortaya çıktı.

Annesi Öyle İstemiş!
Annesi Öyle İstemiş! Yaren Yalçın
Bu içerik 878 kez okundu.

Bir dönem Ahmet Davutoğlu’nun özel kalem müdürü ve Abdullah Gül’ün de başdanışmanlığını yapan Gürcan Balık’ın ifadesi ortaya çıktı.

Dışişleri Bakanlığı’ndaki FETÖ yapılanması soruşturmasında tutuklanan Gürcan Balık, Bank Asya’da hesap açtırmasını annesinin istediğini söyledi.

FETÖ ile ilgili suçlamaları kabul etmeyen Balık’ın savcılık ifadesi şöyle;

“Ortaokulu Özel Fatih Erkek Lisesi'nde okudum. Tercihlerimin hiçbirini kazanamadım. Ön kayıt sistemiyle oturduğum yere 4 dakika mesafedeki bu okula başvurdum. 1984'de kayıt oldum. Bu okul şuan hakkımdaki soruşturmaya neden olan örgüte ait olan okul olarak bilinmektedir. Okuduğum dönem bu konuda hiçbir bilgim yoktu.

Bank Asya'da 2014 yılında rahmetli annemin ısrarı üzerine hesap açtım. Annem o dönem kanser hastasıydı. Hastalığın da etkisiyle annemi kıramadım. Bu nedenle hesap açtım. Annemin Bank Asya'da o dönem için neden adıma hesap açtırmasını istediği konusunda bilgi sahibi değilim, anneme de sormadım. Annem o dönem çok ağır hasta olduğundan isteklerini geri çeviremiyordum. İş Bankası'nda biriktirdiğim parayı hatırladığım kadarıyla 15 Bin Euro ve 3-5 bin liraydı, Bank Asya'ya gönderdim. Annem vefat etikten sonra 2014'de bu parayı çektim.

FETÖ/PDY içinde geçen abi, abla, ev abiliği, şakirt, ışıkevi, iaşe, istişare, himmet, bağış, burs, kurban, mütevelli, il imamı, bölge imamı, meclis, kainat imamı terimlerinin ne anlama geldikleri konusunda basından öğrendiğim kadarıyla bilgi sahibiyim. Bazı kelimeler Türkçe oldukları için anlamlarını bilirim. Örgütün herhangi bir toplantısına katılmadım. Dışişleri Bakanlığı'nda özel müşavir olarak görevdeyken, ki o dönem örgütle hükümet arasında herhangi bir sıkıntı yokken dahi Türkçe olimpiyatlarına katılmadım.

Hamdi Akın İpek'i tanırım. Annesi Melek İpek 2011'de 600 kişilik bir grubu Umre'ye götürmek istemiş, Umre vizesi alamamışlar. Konu bakanlığa intikal etti. Bakanlıklararası görüşme yapıldı ve vize sorunu çözüldü. Melek İpek'le bu şeklide tanıştım. Akın İpek'le de onun oğlu olduğu için tanıştım. Yardımlarımızdan dolayı teşekkür etmek istediler. Marmaris'teki Angels Oteli'nin Koza Holding'e ait olduğunu biliyorum. Bu otellerde 3-5 kez kaldığımı hatırlıyorum. Ücretini kredi kartımla kendim ödedim. Geçen yıl da Tuncay Babalı ile birlikte gittik.

Dışişleri Bakanlığı'nda yurtdışında büyükelçi, meslek memuru, bakanlıkta meslek memuru, meslek memurlarına abilik yapan FETÖ/PDY üyeleri ve yöneticilerini tanımıyorum. Dışişleri imamı olan Kerim kod adlı kişiyi bilmiyorum.”

gürcan balık fetö bank asya akın ipek koza holding
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500