Antalya’da Gerilla Krizi

54. Uluslararası Antalya Film Festivali'nin ilk filmi olan "İnsan Seli" isimli belgesel film, izleyicilerin alt yazılarda geçen "gerilla" kelimesine tepki göstermesi sebebiyle yarıda kesilmek zorunda kaldı.

Antalya’da Gerilla Krizi
Antalya’da Gerilla Krizi Meltem Yüksel
Bu içerik 541 kez okundu.

Bu sene 54. düzenlenen Uluslararası Antalya Film Festivali bünyesinde gösterimi yapılan ilk yarışma filmi ‘İnsan Seli’, yarıda kesildi.

Güneydoğu Bölgesi’nde çekilen bir sahnede yer alan Türkçe altyazıda ‘gerilla’ kelimesinin geçmesine bazı izleyiciler tepki gösterirken, bazıları ise tepki olarak açık hava sinemasından ayrıldı. Birkaç dakika alt yazısız devam eden filmin gösterimi, teknik sorunların çözülemediği iddiasıyla başka bir tarihte gösterilmek üzere yarıda kesildi. Bir süre sonra festival yetkilileri gelerek seyircilere konuyla ilgili açıklamada bulundu.

Çinli Ai Weiwei’nin yönetmenliğini yaptığı belgesel, 65 milyon insanın; savaş, açlık ve iklim değişikliği sebebiyle zorla yerlerinden edilmesini konu ediyor. Afganistan, Bangladeş, Fransa, Yunanistan, Almanya, Macaristan, Irak, İsrail, Meksika, Pakistan, Filistin, Sırbistan, Suriye, Türkiye ve diğer ülkelerde 1 yıl boyunca çekilen belgesel, ülkelerde yaşanan afetleri, görüntüler ve fotoğraflarla anlatıyor.

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Yeni Vize Krizi Avrupa'dan

Afganistan Almanya Antalya Bangladeş Filistin Film Fransa Irak İsrail Macaristan Meksika Pakistan Sırbistan Suriye Türkiye Antalya Film Festivali İnsan Seli İnsan Seli Belgeseli İnsan Seli İzle İnsan Seli Belgeseli İzle
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500