AP Cumhuriyet İçin Uyardı

Cumhuriyet Gazetesi ve çalışanlarına yönelik düzenlenen operasyonun ardından Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz, ifade özgürlüğü konusunda Türkiye'yi uyardı.

AP Cumhuriyet İçin Uyardı
AP Cumhuriyet İçin Uyardı Tuğba Önkibar
Bu içerik 1486 kez okundu.

Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz, resmi Twitter hesabından "Cumhuriyet'te görev yapan Murat Sabucu ve diğer gazetecilerin gözaltına alınması, ifade özgürlüğüne dair Türkiye'de bir kez daha kırmızı çizginin geçilmesi anlamına geliyor" şeklinde bir mesaj yayımladı.


Tweetlerinin devamında Cumhuriyet Gazetesi'nin ülkedeki diğer bağımsız gazetelerden farkının olduğunu vurgulayan Schulz, "AB'nin darbe teşebbüsünden sonra demokrasi savunuculuğu yapan Türk vatandaşlarının gösterdiği cesareti takdir ettiğini önceden de belirtmiştim. Fakat devam eden tasfiye, güvenlik ve hukuk saiklerinin yanısıra siyasi kaygılarla gerçekleştiriliyora benziyor.


"HÜKÜMET KUTUPLAŞMAK İSTİYOR"

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eş Başkanları Fırat Anlı ve Gültan Kışanak'ın tutuklanmasını ve OHAL çerçevesinde yayımlanan son KHK'lar ile rektörleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın atayacak olduğunu da anımsatan Schulz, "Bunlar, Türk Hükümetinin beraberlikten çok kutuplaştırma istediğinin işareti" dedi.

Cumhuriyet Avrupa Parlamentosu Martin Schulz twitter gültan kışanak gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500