"AP Kararının Hiçbir Önemi Yok"

Başbakan Binali Yıldırım, Avrupa Parlamentosu'nun Türkiye ile müzakereleri dondurma kararına ve Suriye'de birliklerine yapılan saldırılara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Tuğba Önkibar
Bu içerik 1791 kez okundu.

Başbakan Binali Yıldırım, Avrupa Parlamentosu'nun Türkiye ile müzakereleri dondurma kararına ve Suriye'de birliklerine yapılan saldırılara ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Başbakanın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Bu ülke sınır güvenliğimizden emin olmak adına başlattığımız bir operasyon. Bu operasyonun hala El Bab ve çevresindeki bölgenin terörden arındırılması için çalışmalar Türkiye Cumhuriyeti birlikleri ve ÖSO ile sürüyor. Ne yazık ki dün gece gerçekleştirilen hava saldırısında 3 askerimiz şehit oldu ve 10 askerimiz yaralandı.

Bölgede IŞİD ile verdiği bu mücadeleden bazıları memnun olmamış. Fakat gerçekleştirilen bu saldırılar elbette karşılığını alacaktır. Bu ve bunun gibi saldırılar nereden gelirse gelsin, TSK'nın Türkiye’nin terörle mücadele konusunda tavrını asla değiştiremez. Çünkü bu hem Suriye’deki istikrarın hem de Türkiye’deki can ve mal güvenliği adına yapılan temizlik harekatıdır.

"BİZİM İÇİN HİÇBİR ÖNEMİ YOK"

Bu kararın bizim için hiçbir bir önemi yok. AB ile ilişkilerimiz zaten çok yakın değildi. AB şunu idrak etmeli, Avrupa geleceğini Türkiye ile mi yoksa Türkiye’siz mi şekillendirecek? AB'nin, güvenlikleri için Türkiye'nin vazgeçilmez olduğunu söylerken eften püften sebeplerle böyle kararlar alması tam bir çelişkidir. Özellikle AB üyesi devletlerin liderlerini bu vizyonsuzluğa karşı tepki göstermelerini bekliyoruz.

 

 

binali yıldırım ap avrupa parlamentosu avrupa birliği müzakereler gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500