Apple: "Saddam Olmadığını Kanıtla"

İngiltere'de Sharakat Hüseyin adlı bir kişi, satın aldığı iPhone'u iade etmesinin ardından parasını geri almayı talep edince, Apple şirketinden 'Saddam Hüseyin olmadığını ispatlamasını' isteyen bir e-posta aldı.

Apple:
Apple: Tuğba Önkibar
Bu içerik 1621 kez okundu.

İngiltere’nin Birmingham kentinde yaşayan Sharakat Hussain, geçtiğimiz ay kız kardeşine hediye etmek amacıyla 799 sterlin değerinde bir iPhone satın aldı.

The Sun gazetesinin verdiği bilgilere göre; 26 yaşındaki adam, kız kardeşinin kabul etmediği hediyeyi iade etmek için bölgedeki bir Apple mağazasına gitti.

Sharakat, miktar fazla olduğu için istekleri üzerine Apple personeliyle banka bilgilerini paylaştı. Haftalar sonra hala paranın hesabına yatmadığını fark eden Sharakat, mağazaya telefon açtı. Bunun ardından yetkililerden, 2006 yılında idam edilen Saddam Hüseyin olmadığını ispatlamasını isteyen bir mail aldı.

Görevli, Sharakat’ın devletin hukuksal olarak herhangi bir şey satılmasını yasakladığı kişiler listesinde olabileceğini öne sürdü. Sharakat ise, “Başta gelen mailin ‘spam’ olduğunu sanmıştım. Gerçek olduğunu fark edince afalladım. Saddam’la ilişkilendirildiğim için çok öfkeliyim” dedi. 

Apple Sözcüsü ise, konuya dair özürlerini ileterek, para iadesinin yapılacağına dair söz verdi.

apple iPhone saddam hüseyin ingiltere gündem dünya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500