''Arda Hata Yaptı Ama O Bir Dünya Markası''

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, uçakta gazeteciye saldıran Arda Turan’ın yanlış yaptığını söyledi.

''Arda Hata Yaptı Ama O Bir Dünya Markası''
''Arda Hata Yaptı Ama O Bir Dünya Markası'' Ecem Şenol
Bu içerik 1087 kez okundu.

Türkiye Futbol Federasyonu Olağan Genel Kurulu, Ankara'da başladı. TFF Başkanı Yıldırım Demirören, burada yaptığı konuşmada milli takım uçağında gazeteci Bilal Meşe'ye saldıran Arda Turan ile ilgili de açıklamalarda bulundu.

Yıldırım Demirören, Arda kaptanın bir yanlış yaptığını ama yaptığı bu yanlışın Arda'ya doğru şekilde gösterilmesi gerektiğini belirttikten sonra, Arda’nın bir dünya markası olduğunun altını çizi.

Bir yıl önce bu zamanlar prim konusunun çok tartışıldığını, bir bardak suda fırtınalar kopartıldığını belirten Demirören, hataların elbette olduğunu ama kimsenin ‘Söz konusu Ay-Yıldızsa gerisi teferruat’ demediğini ifade etti. Türk futbolunu karıştırmak isteyenlere fırsat verildiğini, yazılı ve görsel basının ilk maçtan hemen sonra hocanın ve oyuncuların üzerine gitmesinin ve çocukların yıpratmasının yanlış olduğunu açıklayan Demirören, İspanya ile oynanan kader maçının şiddetli bir saldırı altında oynandığını ve herkese hakaretin çok fazla olduğunu dile getirdi.

Fatih Terim gibi bir değere sahip çıkılması gerektiğini söyleyen Demirören, eleştiri olabileceğini, olmasının da kabul edilebilir olduğunu ama hakareti asla kabul edemeyeceğini ve bir futbolcunun da bu tür olaylara göstereceği tepkinin fiziki ve hakaret dolu olmaması gerektiğini ifade ederek Arda Turan’ın yanlış yaptığını söyledi. Ayrıca Arda'nın da referandum sürecinde kendisinin gibi verdiği destekten dolayı kasten eleştirildiğini çok iyi bildiğinin altını çizen Demirören, fakat dönemin ‘Milli mesele’ deyip, A Milli Takımıma, sahip çıkılma, kenetlenme, birlik ve beraberlik olma zamanı olduğunu açıkladı. 

 

HABERBOX ÖNERİYOR - MUTLAKA OKUYUNUZ

Hızır Reis Dedikoduların Önünü Kesti

Arda Turan Yıldırım Demirören Fatih Terim Milli Takım Prim Tartışması Dünya Markası Hata Açıklama Konuşma Hakaret Şiddet Saldırı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500