Arda Turan'da Beklenen Açıklama

Milli futbolcu Arda Turan, Milli takım kariyerini bıraktığını açıkladığı bir basın toplantısı düzenledi.

Arda Turan'da Beklenen Açıklama
Arda Turan'da Beklenen Açıklama Ecem Şenol
Bu içerik 657 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Makedonya maçı sonrasında Milli Takım uçağında küfürler ederek gazeteci Bilal Meşe'ye saldıran ve Fatih Terim ile görüşerek gönderilen kaptan Arda Turan Milli Takım kariyerini sonlandırdığını açıkladı.

Turan, saldırı için pişman olmadığını dile getirdiği açıklamasında, öncelikle yaşanan olayların çok üzücü olduğunu ve pişman olmadığını ve hatta kuş gibi hissettiğini açıkladı. Hayatı boyunca kendisine söylenenleri ve yapılanları hiç unutmadığını ve hayatta bir şey yapılıyorsa bunun bedelinin ödeneceğini açıklayan Turan, Kosova maçında olmayacağını duyurdu.

Arda Turan, hayatı boyunca iyi futbolcu olmak için uğraşmadığını onurlu ve iyi adam olmak için uğraştığını belirttikten sonra, imzaları değiştirilmiş başkasının imzalarıyla haberleri yaptıklarını bildiğini hangisini görürse aynı tepkiyi ve siniri göstereceğini dile getirdi.

Basın toplantısında 2002'den beri her kademesinde katkı veren ülkesini seven ve formaya âşık olan birisi olarak parayı düşünmeyerek, her türlü ilacı kullanarak, sahaya çıkmış bir oyuncu olarak fedakârlıklar yapmış birisi olarak konuştuğunun altını çizen Turan, ülkesini ve bayrağını çok sevdiğini ve her seferinde isterlerse kenara çekilmeyi sunduğunu belirtti.

Barcelonalı futbolcu artık zamanının geldiğini düşündüğünü ve bugüne kadar çalıştığı herkese, arkadaşlarına, ailesine çok teşekkür etti. Arda Turan, milli takım kariyerimi sonlandırdığını ve her zaman yaptığı gibi şerefiyle ve onurumla olduğunu belirttikten sonra, iyi futbolculuğunu değil de adamlığımı bırakmayı umduğunu ifade etti. 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

'Hızır Reis'in Nazım Hikmet Hayranlığı

Arda Turan Milli Takım Açıklama Basın Toplantısı Türkiye Bilal Meşe Fatih Terim Sosyal Medya Basın
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500