Arda Turan’dan ‘Atatürk’lü Savunma

Sosyal medyada Rıdvan Dilmen’in başlattığı anayasa referandumuna ‘evet’ kampanyasına katılan A Milli Takım Kaptanı Arda Turan, açıklamasının ardından gelen tepkilere cevap verdi.

Arda Turan’dan ‘Atatürk’lü Savunma
Arda Turan’dan ‘Atatürk’lü Savunma Yaren Yalçın
Bu içerik 1099 kez okundu.

Sosyal medyada Rıdvan Dilmen’in başlattığı anayasa referandumuna ‘evet’ kampanyasına katılan A Milli Takım Kaptanı Arda Turan, açıklamasının ardından gelen tepkilere cevap verdi.

Her eleştiriye tahammülü olduğunu belirten Arda Turan, vatan sevgisine, bayrağına olan aşkına yapılan hakaretlere tahammülünün olmadığını söyledi. Instagram hesabından açıklama yapan yıldız futbolcu, demokrasinin temel ve gerekli şartlarından birinin fikrini ifade etmek olduğunu, işin teknik tarafının siyasi bir tartışma olduğunu, bu ülkenin vatandaşı olarak sadece görüşünü belirttiğini, bu konu üzerinden Atatürk ve vatan sevgisini hedef alan ithamlara maruz kaldığını, bu ülkeye ve Atatürk’e olan sevgisinin mesnetsiz ithamlarla sorgulamak ve yargılamanın kimsenin haddi olmadığını yazdı.

Mesajında, Atatürk ilkelerini ve inandığı doğruları hayatının her saniyesinde uygulamaya çalıştığını vurgulayan Arda Turan, Atatürk’ün emanet ettiği bayramların, dünyanın her tarafında, onlarca coğrafyada, onlarca dilde kutlanmasına ve hatırlatılmasına vesile olduğunu hatırlattı.

Arda Turan, eleştiri hakkını kullanmak yerine kendisine hakaret eden ve vatan hainliği ile suçlayanlara bayrağımızı Avrupa’nın ve dünyanın en büyük stadyumlarında milyarların gözü önünde sırtında gururla taşıdığını hatırlattı.

Bu ülke benim sevdam’ diyen Arda Turan, 11 yaşında Bayrampaşa’dan çıktığını, yaptığı şeyleri ‘İnsanlar beni sevsin’ diye yapmadığını, ülkesini, bayrağını, takımını, insanları, hayatı çok sevdiğini, hayatı boyunca devletin herhangi bir kurumundan tek bir şey talep etmediğini, kendisine menfaat sağlamadığını, vicdanının rahat ve özgür olduğunu, inandığı doğruları her zaman söylemeye devam edeceğini, bu ülkenin her bireyini annesi, babası, kardeşi gibi sevdiğini ve sevmeye de devam edeceğini, yapılan her eleştiriye tahammül edebileceğini fakat vatan sevgisine, bayrağına olan aşkına yapılan hakarete tahammül edemeyeceğini, hayatın; kendisi gibi olmayanlarla, kendisi gibi düşünmeyenlerle birlikte barış içinde yaşamayı öğrettiğini, hepsinin başının üzerinde yeri olduğunu yazdı.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Dev Proje İçin 4 Teklif

 
 
Arda Turan Rıdvan Dilmen Anayasa Referandum Sosyal Medya Atatürk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500