''Arda Yoksa Ben de Yokum''

Türk milli futbol takımında forma giyen Burak Yılmaz'ın Arda Turan'ın takımdan ayrıldıktan sonra, kendisinin de ayrılacağını söylediği öğrenildi.

''Arda Yoksa Ben de Yokum''
''Arda Yoksa Ben de Yokum'' Ecem Şenol
Bu içerik 935 kez okundu.

Makedonya maçının ardından gazeteci Bilal Meşe'ye saldıran ve tepki gösteren Arda Turan, Takım uçağında imza attığı olayın ardından Milli formayı bir daha giymeyeceğini açıklamıştı. Arda Turan'ın ardından şimdi de Burak Yılmaz'dan şoke eden bir karar geldi.

Makedonya maçının ardından gazeteci Bilal Meşe'ye saldıran ve tepki gösteren Arda Turan, Takım uçağında imza attığı olayın ardından Milli formayı bir daha giymeyeceğini açıklamıştı. Düzenlediği basın toplantısında Arda Turan'ın, Ay Yıldızlı formayı bıraktığını açıklaması, Slovenya'daki kampta şok etkisi yarattı.

En yakın arkadaşları dahi Arda'nın böyle bir karar alacağını beklemezken, en yakın dostu Burak Yılmaz’ın da bu kararın ardından milli takımı bırakacağı öne sürüldü.

Arda Turan’ın, aldığı kararın ardından Slovenya'da takım otelinden ayrılmadan önce arkadaşları ile bir araya geldiği ve duygusal yoğunlukla birlikte Burak Yılmaz’ın kendisinin de bırakacağını ve arkadaşı, böyle bir karar aldıysa onun da alacağını söylediği öğrenildi.  

Arda’nın, yakın dostu olan Burak'a, itiraz ederek, kendi yaşadığı konunun ayrı olduğunu ve bunun milli dava ve milli forma olduğunu dile getirerek asla böyle bir şey yapmasını istemediği belirtildi. Burak Yılmaz’ın da duygusal yoğunlukla yaptığı bu çıkışın ardından Arda ile konuştuktan sonra " Haklısın" diyerek bu kararından vazgeçeceği öne sürüldü.

 

HABERBOX ÖNERİYOR - MUTLAKA OKUYUNUZ

7 Haziran Türkiye Gündemi

Burak Yılmaz Arda Turan Türk Milli Takımı Türkiye Açıklama Futbol Ayrılık Milli Takım Forma Arkadaşlık
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500