Arınç Damadı Hakkında Ne Demeliydi?

Ahmet Hakan kaleme aldığı köşe yazısında, Bülent Arınç'ın FETÖ'den tutuklanan damadı hakkındaki söylemlerinin nasıl doğru olabileceğini ifade etti.

Arınç Damadı Hakkında Ne Demeliydi?
Arınç Damadı Hakkında Ne Demeliydi? Ecem Şenol
Bu içerik 790 kez okundu.

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, eski Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Bülent Arınç'ın "FETÖ'ye üyelik" suçlamasıyla tutuklanan damadı Ekrem Yeter'in tahliyesi sonrası yaptığı açıklamayla ilgili olarak damadı söz konusu olsa bile, kızının gözyaşları söz konusu olsa bile, torunları söz konusu olsa bile adalette eşitliği savunacağını aktardı. Arınç, belki pek bir şey değişmeyeceğini ama hiç değilse Türkiye’nin iki dakikalığına güzelleşeceğini ifade etti.

Arınç, bahsi geçen açıklamasında 17-25 Aralık yargı darbesinden sonra Ekrem Yeter’in, FETÖ ile ülkesini seven tüm insanlar gibi irtibatını kestiğini, hiçbir faaliyetine de katılmadığını aktardıktan sonra, bunu da sosyal medya hesaplarında deklare ettiğini belirtti. Tutukluluk kararına da KHK kararında olduğu gibi saygı gösterdiklerini ifade eden Arınç, 6 Haziran 2017 tarihinde, 2. Sulh Ceza Mahkemesi’ne yapılan itirazda, Ekrem Yeter’in FETÖ üyesi olduğuna dair delillerin yetersiz olduğu ve şahsın kaçma ihtimalinin bulunmadığı gerekçeleri ile tutukluluk haline itiraz edildiğini ve mahkemenin itirazı haklı bulduğunu ifade etti. 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Diplomasiye Kalp Emojileri Karıştı

Bülent Arınç Ahmet Halan FETÖ Açıklama Ekrem Yeter MAhkeme Gözaltı Tutukluluk Adalet Eşitlik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500