Arınç'ın Damadıyla İlgili Karar Çıktı

FETÖ’ye üye olma iddiasıyla tutuklandıktan 4 gün sonra serbest bırakılan eski TBMM Başkanı Bülent Arınç’ın damadı Ekrem Yeter hakkındaki iddianame hazırlandı.

Arınç'ın Damadıyla İlgili Karar Çıktı
Arınç'ın Damadıyla İlgili Karar Çıktı Başak Tatar
Bu içerik 978 kez okundu.

Fethullahçı Terör Örgütü’ne üye olduğu iddiasıyla tutuklanıp 4 gün sonra serbest kalan eski Meclis Başkanı Bülent Arınç’ın damadı Ekrem Yeter hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca iddianame hazırlandı. Açılan davada, Yeter için 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istenirken dikkat çeken noktalardan biri de Yeter’in ‘FETÖ abisi’ olarak nitelendirilmesiydi.

Cemaat ile iktidar üyeleri hakkında yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarının başlatıldığı 17-25 Aralık süreci sonrasında irtibatının sürdüğü ve Fethullah Gülen’in çağrısından sonra Bank Asya’daki hesabına 41 bin lira yatırdığı; gizli tanık Lagos tarafından, fotoğrafı sayesinde teşhis edildiği belirtildi.

Yeter’in serbest bırakılması İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı ile birlikte, ‘FETÖ’ davalarında ‘damat’ tartışmalarının alevlenmesine sebebiyet vermişti.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Darbe Gecesi Akın Öztürk 'İyi Polis'i Üstlenmiş
ekrem yeter fetö iddianame duruşma dava bülent arınç fethullah gülen bank asya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500