Artık ABD Suriye'de Resmen İşgalci

ABD Suriye’deki işgalci düşman gücü konumunu netleştirdi.

Artık ABD Suriye'de Resmen İşgalci
Artık ABD Suriye'de Resmen İşgalci Tuğba Önkibar
Bu içerik 665 kez okundu.

Meşru Suriye hükümeti ve Suriyelilere yardımcı olan terör karşıtı Rus koalisyonuna bir genelge gönderen ABD özel harekat, danışmanlar, eğitmenler, teknik elemanlar vb. destek ünitelerinin görevlerini üzerlerine alacaklarını bildirdi. Suriye hava sahasını uçuşlara kapatan ABD hükümeti burada uçan Rusya ve Suriye uçaklarını vurma tehdidinde bulundu.

Irak ve Suriye’deki Amerikan güçlerinin ABDli komutanı Stephen Townsend, röportajında “Bu konudaki görüşlerimizi Ruslara ilettik, onlar da bize Suriyelilere ilettiklerini söylediler. Kendimizi tehlike altında hissedersek kendimizi koruyacağımızı söyleyebilirim” sözleriyle işgali resmileştirmiş oldu.

Fort Russ Haber Ajansı’nın haberinde “ABD’nin bu açıklaması bu sorunun bir dönüm noktasına işaret ediyor. ABD’nin daha önce Brookings Institute ya da Council on Foreign Relations gibi birçok Atlantikçi düşünce kuruluşunun yayınlarında yer aldığı gibi Suriye’yi bölmek konusundaki planı net değilse, ABD şimdi elini açmış oldu. Bu toptan savaş riskini daha da arttıran tarihi ve tehlikeli bir gelişmedir” yorumu yer aldı.

suriye rusya abd işgal tehdit son dakika haber gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500