Aslı Erdoğan ve Necmiye Alpay'ın Yurt Dışı Yasağı Kaldırıldı

Özgür Gündem’in bir günlüğüne genel yayın yönetmenliğini yapan yazar Aslı Erdoğan ve dil bilimci Necmiye Alpay’ın yurt dışı çıkış yasakları kaldırıldı.

Aslı Erdoğan ve Necmiye Alpay'ın Yurt Dışı Yasağı Kaldırıldı
Aslı Erdoğan ve Necmiye Alpay'ın Yurt Dışı Yasağı Kaldırıldı Ecem Şenol
Bu içerik 985 kez okundu.

Özgür Gündem’in tek günlük genel yayın yönetmenliğini yapan Aslı Erdoğan ve Necmiye Alpay’ın davalarının İstanbul 23’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen dördüncü duruşmasında konuşan Erdoğan, kendisinin tutuklandıktan sonra Özgür Gündem’de yayımlanan yazılarım Fransızca kitap olarak yayımlandığını ve birçok ödül aldığını ifade ettikten sonra, mahkemeye delil olarak sunmak istediğini beyan etti. Aslı Erdoğan, yurt dışı yasağımın kaldırılmasını da talep etti.

Eren Keskin ise gazetenin genel yayın yönetmenliğini ifade özgürlüğü kapsamında yürüttüğünü belirterek, her Pazar hala imza attığını ve mesleği gereği zorlandığını belirterek, bu adli kontrol uygulamasının kaldırılmasını talep ettiğini ifade etti. Eren Keskin’e imza zorunluluğu da kalktı

Öğlen verilen aranın ardından mahkeme, Erdoğan ve Alpay’ın yurt dışı çıkış yasaklarının, Keskin’in de imza verme zorunluluğunu kaldırılmasına karar verdi. İnan Kızılkaya ve Kemal Sancılı’nın tutukluluk hallerinin ise devamına karar verildi.

Erdoğan ve Alpay, ‘terör örgütü propagandası’ suçlamasıyla kapatılan Özgür Gündem gazetesi yazar ve yöneticilerine yönelik soruşturma kapsamında tutuklanıp ‘yurt dışı yasağıyla’ tahliye edilmişti.

 

HABERBOX ÖNERİYOR - MUTLAKA OKUYUNUZ

Valiler Kararnamesiyle 41 Vali Değişti

Aslı Erdoğan Necmiye Alpay Yurt Dışı Yasak Kaldırılma Mahkeme Dava Duruşma Eren Keskin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500