"At Yat Kat Aldır, Tutuklanınca Boşa"

Geçtiğimiz günlerde ABD'de tutuklu bulunan eşi Reza Zarrab'a boşanma davası açan Ebru Gündeş'e magazin yazarlarından gelen tepkiler çığ gibi büyüyor.

Tuğba Önkibar
Bu içerik 1149 kez okundu.

ABD'de 'ambargo yasağını delmek' suçuyla tutuklanan ünlü iş adamı Reza Zarrab'tan boşanma kararı alan ses sanatçısı Ebru Gündeş'in kararı hakkında yorum yapan Cengiz Semercioğlu, “Bana yat aldı, kat aldı at aldı ' haberleriyle gündeme gel, 'Mars'ı yakında alacak bana' diye de dalga geç... Kaçak yalılara sesini çıkarma, Zarrab sebebiyle 31 Aralık 2013’te gözaltında olmana rağmen bu değirmenin suyu nereden diye de hiç sorma" dedi. Semercioğlu, "Ne zaman ABD'de tutuklansın yargılansın, iş artık ciddileşsin, bas kocaya boşanma davasını! Yalnızca sahnesine ve sesine güvense çok farklı bir kariyeri olabilirdi oysa..." şeklinde konuştu. 

Magazin yazarlarından Onur Baştürk de "Lüks hediyeler... İkiz yalı arasındaki asansörler... Jetler... Sürekli daha çok ışıltı... Finale yakın araya suçlar girince, olanlar oldu hani. Ve sonunda da bu altı yıllık evlilik sona erdi" dedi.

17/25 Aralık'ta yapılan operasyonların önemli isimlerinden Reza Zarrab, hakkında açılan Türkiye'deki soruşturmalarda beraat edip, ailesiyle birlikte tatile gittiği Miami'de 22 Mart günü tutuklanmıştı. 

Magazin yorumcuları Cengiz Semercioğlu, Ömür Gedik, Onur Baştürk ve Melike Karakartal, ünlü çiftin ayrılmasını şu şöyle değerlendirdi:

Cengiz Semercioğlu: “Bana yat aldı, kat aldı at aldı ' haberleriyle gündeme gel, 'Mars'ı yakında alacak bana' diye de dalga geç... Kaçak yalılara sesini çıkarma, Zarrab sebebiyle 31 Aralık 2013’te gözaltında olmana rağmen bu değirmenin suyu nereden diye de hiç sorma" dedi. Semercioğlu, "Ne zaman ABD'de tutuklansın yargılansın, iş artık ciddileşsin, bas kocaya boşanma davasını! Yalnızca sahnesine ve sesine güvense çok farklı bir kariyeri olabilirdi oysa..."

Ömür Gedik: Gündeş, yolsuzluk ve aldatılma haberleri ilk çıktığında “boşanıyorum” diyebilseydi, halk ayakta alkışlardı. O kadar zaman “eşimin yanındayım” dedi. Şimdi ne oldu da değiştin derler insana...

Melike Karakartal: Bu ayrılık, Gündeş’in Reza'nın karanlık dünyasından kendini çekip alma isteği gibi görünüyor. 
Bu hayat öyküsünün ayrıntılarını muhtemelen yıllar sonra ancak öğrenebileceğiz, şu anlık elimizde bulunan bilgilerle objektif bir yorum yapmamız çok zor.

Onur Baştürk: Tabi gönül isterdi Angelina Jolie ve Brad Pitt çifti gibi ardından ağıtlar düzülsün, “Vah vah neden böyle oldu, böyle örnek bir aşk nasıl olur da biter” diye dertlenilsin...

Fakat onların birlikteliğinde aşktan ziyade para konuşuldu, akıllarda hep para kaldı. 

Pahalı hediyeler...

İkiz yalı arasındaki asansörler...

Jetler...

Daima daha çok ışıltı, hep daha çok...

Finale yakın araya da suçlar girince, olanlar oldu hani. 

Ve altı yıl süren bu evlilik sona erdi. 

Açıkçası bitişi de pek bir ilginç olmadı mı? 

Zarrab boşanmayı kendisi duyurdu, Ebru Gündeş bile değil. 

Ülkenin son altı yılında yaşananların da özeti gibiydi bu evlilik: 

Suç, güç, görkem, aşırılık...

Hikayenin hiçbir kısmında aşk yoktu.

Varsa dahi bu çiftin ardından hiç hissedilmedi. 

Olabildiğince yüksek irtifada giden bu birliktelikte Zarrab’ın ABD'de tutuklanmasını bir uçak kazasına benzetirsek, şu anda geriye özgür ‘kara kutu’ bir Ebru Gündeş kalmış gibi. 

Tüm veriler onda bulunuyor. 

Belki gün gelir bu altı yıl hakkında konuşur, içini döker...

 

ebru gündeş reza zarrab boşanma abd miami magazin gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500