Atalay Filiz Raporu Mahkemeye Ulaştı

İstanbul Pendik’te öğretmen Fatma Kayıkçı’yı öldürmekle suçlanan Atalay Filiz’in yargılandığı dosyaya Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nin raporu bugün ulaştı.

Atalay Filiz Raporu Mahkemeye Ulaştı
Atalay Filiz Raporu Mahkemeye Ulaştı Ecem Şenol
Bu içerik 831 kez okundu.

Hastane raporunda Filiz’in ceza ehliyetinin tam olduğu belirtilirken Mahkeme, esas hakkındaki mütalaası için dosyası duruşma savcısına teslim etti. Atalay Filiz’in, Göktuğ Demirarslan ve Elena Radckhova’yı öldürdüğü gerekçesi ile açılan davada ise iki kez ağırlaştırılmış hapis cezası ile yargılandığı biliniyor.

Atalay Filiz, Fatma Kayıkçı’yı öldürdüğü gerekçesi ile yargılandığı İstanbul Anadolu 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün görülen duruşmaya katıldı. Duruşmaya Filiz'in avukatları Merve Uçankok ve Uğur Poyraz'ın yanı sıra Fatma Kayıkçı'nın yakınları da katıldı. Tutuklu bulunduğu cezaevinden duruşmaya getirilen Filiz, daha önce yaptığı savunmaları tekrar etti.

Mahkeme, Filiz ile ilgili Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nin 21 Haziran tarihli raporu ile ilgili bilgi verirken, rapora göre Filiz 19 Haziran günü hastaneye yatırıldı. Yapılan muayene sonrası hayat raporunu hazırladı. Raporda, Filiz’in ceza sorumluluğunun tam olduğu vurgulanırken, rapor ile ilgili düşüncesi sorulan Filiz rapora bir diyeceğinin olmadığını ifade etti.

Mahkeme Filiz’in tutukluluğunun devamına, esas hakkındaki mütalaasını hazırlaması için de dosyayı duruşma savcısına teslim etti. Davanın bir sonraki duruşması için ise 8 Ağustos’a gün verildi. Filiz’in yargılandığı bir dava ise Ankara Adliyesi’nde görülüyor. Filiz anılan davada, Göktuğ Demirarslan ile kız arkadaşı Elena Radckhova’yı öldürmekle suçlanıyor.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

CHP'den HDP'ye Adalaet Yürüyüşüne Çağrı

Atalay Filiz Mahkeme Akıl Sağlığı Rapor Ceza Ehliyeti Açıklama Duruşma Cinayet Yargı Müebbet Fatma Kayıkçı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500