Atatürk Eleştirilerine Dayanamadı Ve...

Emekli Tümamiral Semih Çetin, katıldığı bir programda, Atatürk ile ilgili eleştirilere tahammül edemeyerek canlı yayını terk etti.

Atatürk Eleştirilerine Dayanamadı Ve...
Atatürk Eleştirilerine Dayanamadı Ve... Yaren Yalçın
Bu içerik 1048 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Emekli Tümamiral Semih Çetin, katıldığı bir programda, Atatürk ile ilgili eleştirilere tahammül edemeyerek canlı yayını terk etti.

Emekli Tümamiral Semih Çetin, 30 Ağustos Zaferi gecesinde Mustafa Kemal Atatürk’ün eleştirilmesine şu sözlerle tepki gösterdi:

"Bu coğrafyada batıya karşı anti emperyalist bir tutum takınıp, tam bağımsızlığı savunan buna karşılık içerde akıl ve bilime karşı bıçak çekmiş dini fanetizme karşı aklı ve bilimi yol gösteren bir tek lider çıkmış, o da Mustafa Kemal Atatürk. 

Osmanlı imparatorluğunu kimse reddemez, bizim tarihimiz. Tabii ki 600 yıllık geçmişi var. Gurur duyduğumuz bölümleri var. Çok iyi padişahlarımız var, çok kötüler var, memleketi satanlar var. Bunların hepsi tarihimizin bir parçası. Ama neticede yıkılmış bir imparatorluktan Türkiye Cumhuriyeti gibi devleti çıkarmış, kurmuş, silah arkadaşlarıyla ve bütün Türk milletini arkasına almış Mustafa Kemal Atatürk'ü 30 Ağustos gecesi tartışmaya açmak, onu birtakım vasıflarıyla eleştirmek benim şahsen kaldırabileceğim bir şey değil.

Ben bunu kabullenemiyorum. Herkes istediği kadar konuşabilir. Bundan sonra da herhalde program bu minvalde devam edecek. Davetiniz için çok teşekkür ediyorum. 30 Ağustos'un da milletimiz için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Bütün milletimizin bayramını kutluyorum ve müsaade ederseniz ayrılıyorum."

Emekli Tümamiral Çetin, ısrarlara rağmen canlı yayını terk etti.

30 ağustos tümamiral semih çetin mustafa kemal atatürk osmanlı canlı yayın
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500