Atatürk Havalimanı’nda Skandal Olay

Atatürk Havalimanı'nda tekerlekli sandalye hizmeti veren bir şirkette çalışan 3 kişi, Dış Hatlar Terminali Arındırılmış Salon olarak bilinen bölgede bulunan Bangladeşli 3 yolcuyu, Türkiye'ye sokmaya çalışırken yakalandı.

Atatürk Havalimanı’nda Skandal Olay
Atatürk Havalimanı’nda Skandal Olay Meltem Yüksel
Bu içerik 625 kez okundu.

Atatürk Havalimanı'nda tekerlekli sandalye hizmeti veren bir şirkette çalışan 3 kişi, Dış Hatlar Terminali Arındırılmış Salon olarak bilinen bölgede bulunan Bangladeşli 3 yolcuyu, Türkiye'ye sokmaya çalışırken yakalandı. Şüpheliler, Bangladeşlileri yurda sokmak için hasta yolcuların kullandığı tekerlekli sandalyeye bindirdikleri, kurumsal yeleklerini ise kaçaklara giydirdikleri ortaya çıktı.

Para karşılığı Bangladeşlileri yurda sokmaya çalışan 3 havalimanı çalışanı, kurumsal yeleklerini kaçak girmeye çalışan bu yolculara giydirdi. Dış Hatlar Terminali Geliş Katı'nda uçakların yanaştığı 203 numaralı kapıyı açan ve kaçakları buradan aprona indiren şüpheliler daha sonra şahısları İç Hatlar Terminali'nden Türkiye'ye sokabilmek için de hasta yolcuların yararlandığı tekerlekli sandalyeye bindirdikleri öğrenildi.

İç hatlar terminali yolcu geliş kapısından Türkiye içi seyahat etmiş yolcu süsü verilerek kaçakları Türkiye'ye sokmak isteyen şüpheliler, takip edildiklerinin fark etmediler. Takip edildiklerinden habersiz olan çalışanlar, Atatürk Havalimanı polisi tarafından gözaltına alındı. Şüphelilerin tekerlekli sandalye hizmeti veren bir şirkette çalışan A.K, Y.A. ve N.Y. olduğu öğrenildi. Çıkarıldıkları mahkeme tarafından A.K, Y.A. ve N.Y'nin tutuklanarak cezaevine gönderildiği ve daha önce de aynı şekilde kaçak yolcuların Türkiye'ye girişini sağladıklarını belirledi. Polis Türkiye'ye giren kaçakların tespiti için soruşturma açtı.

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Kuleli’nin Akıbeti Belli Oldu

Atatürk Atatürk Havalimanı Bangladeş Emniyet İstanbul Para Polis Türkiye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500