Atatürk Havalimanı'nda Terör Paniği

Dün gece Atatürk Havalimanı'na motosikletleriyle girmeye çalışan ardından polisin havaya ateş açması ve yaşanan kovalamaca sonucunda yakalanan 2 şüpheli, adliyeye sevk edildi

Atatürk Havalimanı'nda Terör Paniği
Atatürk Havalimanı'nda Terör Paniği Tuğba Önkibar
Bu içerik 1387 kez okundu.

Dün gece Atatürk Havalimanı'na motosikletleriyle girmeye çalışan ardından polisin havaya ateş açması ve yaşanan kovalamaca sonucunda yakalanan 2 şüpheli, adliyeye sevk edildi

Gözaltına alınan Mecnun K. ve Muhammeh H., Atatürk Havalimanı Emniyet Şube Müdürlüğü'nde gerçekleştirilen işlemlerinin ardından, Bakırköy Adliyesine sevk edildi.

Zanlılardan biri adliyeye götürülürken, "Neden kaçtınız?" sorusuna, "Biz bir şey yapmadık" cevabını verdi.

NELER OLMUŞTU?

Dün gece Atatürk Havalimanı'nda 00.30 sularında motosiklet üzerindeki 2 şahsın polisin 'Dur' ihtarına uymamasının ardından havaalanında hareketlilik yaşanmıştı. Zanlılardan biri havaya açılan uyarı amaçlı ateşler sebebiyle motosikletten inip teslim olmuştu. Diğer zanlı ise motosikletle kaçmayı sürdürmüştü. Bir süre kaçan zanlı, motosikleti bırakarak yaya olarak iç hatlar terminali otoparkına gitmişti. Güvenlik ekipleri motosikletini bırakıp olay yerinen uzaklaşan zanlıyı yaklaşık 2 saat süren kovalamacanın ardından yakalamıştı.

SELEDEN BIÇAK VE ELEKTROŞOK CİHAZI ÇIKTI

Bomba imha ekipleri, motosikletin selesini fünye ile kontrollü bir biçimde patlatmıştı. Olay yeri inceleme ekipleri motosikletin selesinde elektroşok cihazı ve bıçak bulmuştu. Diğer yandan zanlılardan birinin Türk, diğerinin ise Suriyeli olduğu açıklanmıştı.


Güvenlik ekipleri şüphelilerin 22 yaşındaki Suriye uyruklu Muhammed H.H. ve hırsızlık suçundan birden fazla sabıkası bulunan Mecnun K. olduğunu belirlemişti. Polis ekipleri şüphelilere ilişkin yaptığı detaylı inceleme sonucu şüphelilerin herhangi bir terör örgütüyle bağlantılarının bulunmadığını açıklamıştı.


Havalimanı Karakolu'na götürülen zanlıların evlerinde polis arama gerçekleştirdi. Hırsızlık kaydı bulunduğu öğrenilen zanlılar, sağlık kontrolü için hastaneye kaldırıldı.

VALİLİK AÇIKLADI

İstanbul Valisi Vasip Şahin ise resmi Twitter hesabından konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

atatürk havalimanı motosiklet terör suriye vasip şahin gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500