“Atatürk’ü Rakip Olarak Görüyor”

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e ve onun kurduğu Cumhuriyet’e yönelik ağır eleştirileriyle tanınan ve OHAL kararı ile kapatılan Taraf Gazetesi’nin Genel Yayın Yönetmenliğini yapan tutuklu gazeteci Ahmet Altan, “Bunları görünce Atatürk’ü tutuyor noktasına geldim” dedi.

“Atatürk’ü Rakip Olarak Görüyor”
“Atatürk’ü Rakip Olarak Görüyor” Yaren Yalçın
Bu içerik 2212 kez okundu.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e ve onun kurduğu Cumhuriyet’e yönelik ağır eleştirileriyle tanınan ve OHAL kararı ile kapatılan Taraf Gazetesi’nin Genel Yayın Yönetmenliğini yapan tutuklu gazeteci Ahmet Altan, “Bunları görünce Atatürk’ü tutuyor noktasına geldim” dedi.

Edinilen bilgiye göre, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve CHP Cezaevleri İnceleme Komisyonu Sözcüsü Veli Ağbaba ile birlikte Muğla Milletvekili Nurettin Demir, Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan gazeteciler Ahmet Altan, Mehmet Altan, Ali Bulaç, Atilla Taş, Murat Aksoy, Şahin Alpay, Ahmet Turan Alkan ve Habip Güler’le görüşerek bir rapor hazırladı.

Tutuklu gazeteciler CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na teşekkür ederek, şu mesajları gönderdi:

Ahmet Altan, tutuklu değil esir olduklarını belirterek, yasa ile kanıt arasındaki bağın ortadan kaldırıldığını, 12 gün boyunca Terörle Mücadele bodrumunda tutulduğunu, davaların işlerine geldiği gibi görüldüğünü, darbecilerle hırsızların el ele verdiği bir güçle karşı karşıya olunduğunu, AKP ve CHP tabanının kendilerini anlamadığını, bu yüzden yalnız olduklarını kaydetti ve sözlerini şöyle sürdürdü:

“Balyoz ve Ergenekon’dan dolayı CHP, diktatör dediğimiz için AKP bize kızgın. İki taraf da nefret ediyor. Cumhuriyet’in basılmasıyla Rus uçağının düşürülmesi aynı şeydir. Zorbalıkla mücadele ettiğim için  buradayım, şikayet etmem, ağlamam. Bunları görünce Atatürk’ü tutuyor noktasına geldim. Atatürk’ü kendine rakip olarak görüyor, O’nun resimlerini indiriyor. Şu anda Atatürk’ü arar hale geldik. Cumhuriyet’e ve Can Dündar’a yapılan şey CHP’ye de yapılacak.”

Televizyonda arandığını duyunca teslim olduğunu belirten Gazeteci Ali Bulaç, suçlama yöneltilmeyip savcılığa çıkarılmadan doğrudan hakime götürüldüğünü, Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı’nın kaçmasına rağmen kendisinin yazmaya devam ettiği için tutuklandığını kaydetti. Maaşlarının Bank Asya’ya yattığını, Bank Asya ile olan ilişkisinin bununla sınırlı olduğunu vurgulayan Bulaç, birçok milletvekili ve bakanı yetiştirdiğini, Erdoğan’a üç buçuk yıl danışmanlık yaptığını, eleştirel durduğunu belirtti. “Ateist, komünist, Müslüman, solcu, sağcı hepsi bir araya gelmeli, büyük bir kubbe oluşturmalı” diyen Ali Bulaç, herkesi adalet, ahlak ve birlik içinde bu kubbenin altında toplanmaya davet etti.

Dünyada Twitter’dan cezaevine giren tek mahkumun kendisi olduğunu belirten Atilla Taş ise, “Bu ülkede diktatörlük olsaydı bu tweetleri atamazdın” diyenler olduğunu, şimdi o tweet’ler yüzünden cezaevine girdiğini, Cumhuriyet Gazetesi’ne operasyon yapılınca, operasyonların muhaliflere yönelik olduğunu kaydetti ve “AKP’nin tutsağıyız” dedi.

Darbe Komisyonu’na çağrılıp, darbecilikle suçlandığını ifade eden Mehmet Altan, Zaman Gazetesi’nde yazmadığını, ‘Cemaat devleti ele geçiriyorsa devlet devlet değildir’ yorumunda bulunduğunu, akıllı telefonunun olmadığı için ByLock ve Eagle da olmadığını, 5 yıl önce Bank Asya’dan 3 ay üniversite maaşını aldığını belirtti.

İki çocuğuyla eşini yalnız bıraktığını söyleyen Murat Aksoy ise eşinin de işten atıldığını söyledi. “Özgürlüğümüzü aldılar, kalemimizi kırdılar, en son aşımızı da aldılar” diyen Aksoy, Fetullahçı Terör Örgütü üyesi arıyorlarsa yandaş yazarlarına bakmalarının yeterli olacağını, bunu yapmaları halince dışarıda kimsenin kalmayacağını vurguladı.

chp veli ağbaba silivri cezaevi ahmet altan mehmet altan atilla taş murat aksoy akp darbe fetö Atatürk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500