Atilla Taş ve Murat Aksoy Tahliye Oldu

Fethullahçı Terör Örgütü’nün medya yapılanmasına yönelik başlatılan soruşturma bünyesinde tutuklu yargılanan şarkıcı Atilla Taş ve gazeteci Murat Aksoy tahliye edildi.

Atilla Taş ve Murat Aksoy Tahliye Oldu
Atilla Taş ve Murat Aksoy Tahliye Oldu Meltem Yüksel
Bu içerik 1083 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Fethullahçı Terör Örgütü’nün medya yapılanmasına yönelik başlatılan soruşturma bünyesinde İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen 29 sanıklı davada tutuklu yargılanan şarkıcı Atilla Taş ve gazeteci Murat Aksoy tahliye edildi.

Çıkışta cezaevinde evlendiği eşi Meltem’in karşıladığı Atilla Taş uzun süre eşine sarıldı. Açıklamada bulunan şarkıcı halkın bu ülkenin nefes almaya ihtiyacı olduğunu, demokrasi ve hukuk bir halkın soluk borusu oldu ğunu Ailenizden, sevdiklerinizden daha önemli bir şey yok. Sevin, sevilin bol bol sevişin ifadelerini kullandı. Attığı tweetlerden olayı cezaevinde olduğu hatırlatılan Taş, 1 milyon 700 bin takipçisi olduğunu söyleyerek; “Verdiler gazı, verdiler. En son Silivri’yi boyladım. Bunların hepsi sanal. Bundan sonra bayramlarda Tweet atacağım. Hükümeti seviyoruz. Hükümeti eleştirmesinler, muhalefet etmesinler. Benim başıma gelen onların başına da gelebilir. Sonuçta hükümette bizim. Ülke de bizim. Artık sadece şarkı söyleyerek insanlara eziyet edeceğim. Ben yıllarca bu ülkede şarkı söyledim tutuklanmadım. Tweet attım tutuklandım. Ben bundan sonra yine müziğe döneceğim. Beni cezaevine atanlara teşekkür ediyorum. Yoksa hayatta evlenmezdim. Onların sayesinde yuva sahibi oldum” diye konuştu.

Ağlayarak muhabirlere açıklamada bulunan gazeteci Murat Aksoy ise; “Mutluyum. 421 gün oldu. Geçte olsa adalet yerini buldu. Benim tek suçum yazı yazmak. Ben çıktım. Kendim için ve ailem için mutluyum ama içeride gazeteci arkadaşlarımız var. Tek temennim en kısa sürede gazetecilerin bir an önce tahliye olması” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Türkiye Gündemi

Atilla Taş Murat Aksoy Atilla TaşSilivri FETÖ Tahliye Cezaevi Hapis Fethullahçı Terör Örgütü Twitter
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500