Atilla Taş'tan İlk İfade

FETÖ'ye ilişkin yapılan soruşturma kapsamında tutuklanan şarkıcı Atilla Taş'ın mahkemede verdiği ifade ortaya çıktı.

Atilla Taş'tan İlk İfade
Atilla Taş'tan İlk İfade Tuğba Önkibar
Bu içerik 1018 kez okundu.

FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’nde sorgulanan Atilla Taş, kendisine yöneltilen suçlamaları kabul etmedi. 

Taş'ın İfadeleri Şöyle:

"Sosyal medyada popüler biriyim ve Twitter’de 1 milyon 600 bin takipçim var. Kapatılan Meydan Gazetesi’nin genel yayın yönetmeni Levent Kenez gazetede yazı yazmam için teklifte bulundu. Uzun süreden beri işsiz olduğum için Kenez'in teklifini kabul ettim.

Levent Kenez bana ilk iş teklif ettiğinde ona Atatürkçü, laik ve demokrat biri oldumuğu ifade etmiştim. Kendisi de bana gazetenin magazin ağırlıklı olacağını söylemişti. Ben de bu sebeple kabul ettim. 

FETÖ’nün hedefi ve amacı doğrultusunda herhangi bir eylemde bulunmadım, himmet adı altında herhangi bir maddi desteğim de bulunmamaktadır. 15 Temmuz’da evimdeydim. Darbe girişimini Twitter üzerinde öğrendim. İlk tepki veren insanlardan biriyim. Bu örgütün silahlı terör örgütü olduğu kanaatine 15 Temmuz tarihinden sonra sahip oldum. Kamuoyunun çoğunluğu da bu tarihten sonra bu örgütün silahlı terör örgütü sonucuna vardılar. Eğer bu gazetede çalıştığım için suçlu isem, benim devletim silahlı terör örgütünün gazete çıkarmasına neden izin vermiştir. Ben böyle bir yapılanma içinde olduklarını bilseydim, değil gazetelerinde çalışmayı, selam dahi vermezdim."


İfadesinde Ergenekon davasını en çok eleştirenlerden biri olduğunu belirten Taş’ın, yerleşik bir ikametgah sahibi olduğunu, kaçmasının söz konusu bile olmayacağını belirterek mahkemeden salıverilmeyi talep ettiği iddia edildi.

 

atilla taş tutuklama fetö ifade meydan gazetesi gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500