Attila İlhan İçin Yarışacaklar

Karşıyaka Belediyesi, usta şair Attila İlhan’ın anısını yaşatmak için bu yıl 3. kez şiir yarışması açtı. Birinci seçilecek eserin sahibi, Attila İlhan Şiir Ödülü ile 6 bin TL’nin sahibi olacak.

Attila İlhan İçin Yarışacaklar
Attila İlhan İçin Yarışacaklar Yaren Yalçın
Bu içerik 1063 kez okundu.

Karşıyaka Belediyesi, usta şair Attila İlhan’ın anısını yaşatmak için bu yıl 3. kez şiir yarışması açtı. Birinci seçilecek eserin sahibi, Attila İlhan Şiir Ödülü ile 6 bin TL’nin sahibi olacak. 

Karşıyaka Belediyesi, kentin yetiştirdiği en önemli değerlerden biri olan usta şair Attila İlhan’ın anısına iki yıldır düzenlediği şiir yarışmasını geleneksel hale getirdi. Yeni şairler ve yeni eserlerin topluma kazandırılmasına da katkı sağlayacak yarışmanın bu yılki etabı için başvurular kabul edilmeye başlandı. Yarışmaya katılmak isteyenlerin, eserlerini elden, posta ya da kargoyla, 14 Nisan 2017 tarihine kadar Karşıyaka Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne ulaştırabileceği kaydedildi. Yarışmanın jürisinde ise edebiyat dünyasının önemli isimlerinden Ataol Behramoğlu, Hüseyin Yurttaş, Hidayet Karakuş, Ünal Ersözlü, Tuğrul Keskin ve Attila İlhan’ın ailesi adına Kerem Alışık yer alacağı duyuruldu. Jürinin değerlendirmeleri sonucunda birinci seçilecek eserin, Attila İlhan’ın doğum günü olan 15 Haziran’da, Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosunda düzenlenecek törenle açıklanacağı, eserin sahibine, 6 bin TL para ödülü verilecek ve eseri bin adet basılarak dağıtılacağı bildirildi.

HABERBOX ÖNERİYOR- MUTLAKA OKUYUNUZ

Erdoğan’dan Hayat Tarzı Açıklaması

 
Attila İlhan Attila İlhan Şiir Yarışması Karşıyaka Kerem Alışık Ataol Behramoğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500