Avrasya Tüneli Açıldı

Avrasya Tüneli’nin açılış töreninin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrasya Tüneli’ni kullanarak Anadolu yakasına geçti.

Avrasya Tüneli Açıldı
Avrasya Tüneli Açıldı Yaren Yalçın
Bu içerik 1417 kez okundu.

Avrasya Tüneli’nin açılış töreninin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrasya Tüneli’ni kullanarak Anadolu yakasına geçti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrasya Tüneli’nin açılış töreninin ardından makam aracına bindi. Avrasya Tüneli’nden ilk geçişi Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Arnavutluk Cumhurbaşkanı Bujar Nishani, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Meclis Başkan İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım, Gürcistan Başbakanı Giorgi Kvirikashvili, Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tünelin tam ortasında araçlarından inerek bir süre tünelde yürüdü. Cumhurbaşkanı Erdoğan tünelin en derin noktasında temsili olarak iki yakayı birleştirdi. Daha sonra Erdoğan ve beraberindekiler hatıra fotoğrafı çektirdi. Daha sonra Erdoğan ve protokol üyeleri araçlarına binerek tünelin Göztepe Çıkışı’na hareket etti.

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

TSK'dan Hava Harekatı
 
avrasya tüneli erdoğan anadolu yakası abdullah gül
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500