Aylin Nazlıaka: Amacıma Ulaştım

Anayasa görüşmeleri sırasında TBMM’de kelepçe eylemi yapan Bağımsız Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, yaptığı eylemi ve sebebini anlattı.

Aylin Nazlıaka: Amacıma Ulaştım
Aylin Nazlıaka: Amacıma Ulaştım Yaren Yalçın
Bu içerik 868 kez okundu.

Anayasa görüşmeleri sırasında TBMM’de kelepçe eylemi yapan Bağımsız Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, yaptığı eylemi ve sebebini anlattı.

Neden Kendinizi Kürsüye Kelepçelediniz?

TBMM Genel Kurulu’nda başkanlık maddesini kapsayan anayasa oylaması sırasında kendisini kürsüye kelepçeleyen Bağımsız Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, verdiği röportajda; MHP seçmeninin kendisini arayarak, Cumhuriyete sahip çıktıklarını, bu rejim değişikliğinin Türkiye’nin üniter yapısını bozacağını, MHP’li vekillere ‘Hayır’ oyu vermelerini istediklerini fakat dinletemediklerini belirterek; ‘Lütfen bizim sesimiz olun’ demesi üzerine bu eylemi gerçekleştirdiğini söyledi.

Bunu Normal Yolla Yapamadınız mı?

Önerge verdiğini, konuşma talep ettiğini ama bağımsız vekil olduğu için konuşturulmadığını belirten Aylin Nazlıaka, bunun üzerine kelepçe eylemini gerçekleştirdiğini, MHP Genel Başkanı ve vekillere ‘Evet’ demeleri halinde tarihe kara bir leke olarak geçeceklerini, ‘Hayır’ demeleri halinde tarih yazacaklarını söylediğini, MHP lideri Devlet Bahçeli’ye de isminin Devlet olduğu için çok güven verdiğini, Cumhuriyetimize devletimize sahip çıkmaya davet ettiğini kaydetti.

Randevu Alıp Söyleseydiniz

1.turda 1. maddenin 347 kabul oyu aldığını, yaptığı konuşmadan sonraki oylamada 339 kişinin ‘Evet’ dediğini, 8 kişinin oyunu değiştirmesinin kendisi için çok önemli olduğunu vurgulayan Nazlıaka, ertesi gün ülkü ocakları eski genel başkanlarının ‘Hayır’ diyecekleri yönünde bir açıklama yaptığını söyledi.

Kelepçe Eylemini Oylamayı Geciktirmek ve İlgi Çekmek İçin Yaptığınızı Düşünenler Var

TBMM’de ülkenin geleceğini, rejimini değiştirecek çok kritik bir süreç yaşandığına dikkat çeken Aylin Nazlıaka, bu sürecin sıradan bir şeymiş gibi sunulmaya çalışıldığını, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın haftalık olağan muhtarlar toplantısını bütün kanallar canlı yayınlarken, Meclis’in gösterilmediğini, halka bilgi verilmediğini, bu yüzden kamuoyu oluşturmak istediğini, amacına da ulaştığını, sadece Türkiye’de değil, yurtdışında da çok yankı uyandırdığını ifade etti.

“Ben idealist bir insanım” diyen Nazlıaka, siyaseti güç kazanmak için değil, haksızlığa uğrayanlara güç vermek için yaptığını, birilerini sevindirirken, birilerini rahatsız etmesinin normal olduğunu, kendisi açısından hiçbir sakıncası olmadığını da sözlerine ekledi.

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

2016'da Tüm Zamanların Tüketim Rekoru Kırılmış

TBMM Bağımsız Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka MHP Anayasa
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500