'Bağımsız Kürdistan' Oy Pusulasında Türkçe Evet

Irak Kürt Bağımsız Yönetimi’nin 25 Eylül'de yapacağını duyurduğu bağımsızlık referandumun oy pusulası hazırlanarak basıldı. Pusulalarda Türkçe olarak evet yazılması dikkat çekti.

'Bağımsız Kürdistan' Oy Pusulasında Türkçe Evet
'Bağımsız Kürdistan' Oy Pusulasında Türkçe Evet Ecem Şenol
Bu içerik 1245 kez okundu.

Irak'taki Bölgesel Kürt Yönetimi’nin 25 Eylül'de yapacağını duyurduğu bağımsızlık referandumun oy pusulası hazırlanarak basıldı. Kürtçe, Arapça ve Türkmenler için Türkçe dilinin kullanıldığı oy pusulasında, Kerkük'ün de içinde bulunduğu ve tartışmalı bölge olarak adlandırılan bölgelerin de referandumu kapsadığı ifade edildi.

Barzani’ye yakınlığıyla bilinen Rudaw TV'nin haberine göre Irak Bölgesel Kürt Yönetimi’nin 25 Eylül'de yapacağını duyurduğu bağımsızlık referandumu için Yüksek Seçim Kurulu tarafından seçim pusulası hazırlandı. Arapça, Kürtçe ve Türkmenler için Türkçe dillerinin kullanıldığı oy pusulasında, Kürdistan bölgesel Yönetimi ve tartışmalı bölgeleri de içerisine alan bir bağımsız Kürdistan devletinin kurulmasının istenip istenilmediği belirtildi.

Pusulanın altında merkezi Irak hükümetinin bayrağının bulunduğu bölgeye, 'Hayır', Irak Bölgesel Kürt Yönetimi bayrağının bulunduğu bölgeye de 'Evet' işareti konuldu.

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

İşte IŞİD'in Türkiye'deki Yeni Hedefi

 

 

 

Irak Kürdistan Yönetimi Oy Pusulası Arapça Kürtçe Türkçe Hayır Evet Yüksek Seçim Kurulu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500