Bahçeli: Bu Tesadüf Olamaz!

MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinden ihraç edilen Meral Akşener için bazı iddialarda bulundu.

Bahçeli: Bu Tesadüf Olamaz!
Bahçeli: Bu Tesadüf Olamaz! Yaren Yalçın
Bu içerik 1047 kez okundu.

MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinden ihraç edilen Meral Akşener için bazı iddialarda bulundu.

MHP Genel Başkan adaylarından Meral Akşener’in kongre çalışmaları sırasında yaptığı konuşmalarda Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Yurtta sulh cihanda sulh’ cümlesini sık sık telaffuz ettiğini hatırlatan MHP lideri, aynı zamanda darbe girişimi konseyinin ismi olan ‘Yurtta Sulh’ ile ilişkilendirdi. Bahçeli “Bu tesadüf olamaz” dedi.

Devlet Bahçeli, Meral Akşener’in 15 Temmuz öncesi yaptığı konuşmalara dikkat çekerek, “Bugüne kadar darbeler gördük. Bir darbenin amacı, rengi ve parolası vardır. Bu da bildiride belirtilir. Mesela 1963 ayaklanmasının parolası ‘Harbiyeli Aldanmaz’dı. 15 Temmuz’daki bildiride ise ‘Yurtta Sulh Cihanda Sulh’ ifadesini kullanıyor olması tesadüf olamaz” şeklinde konuştu.

Edinilen bilgiye göre MHP lideri, yakın çevresiyle yaptığı sohbetlerde ve geçtiğimiz günkü Bakanlık Divanı toplantısında, gelişen olaylarla ilgili değerlendirmelerde bulundu. FETÖ üyelerinin yazıştığı ByLock sistemine değinen Bahçeli, 215 bin kişinin bu sistemde olduğu fakat 55 binin belirlenebildiğini hatırlatarak “ByLock kullanan kamu görevlileri ihraç edildi. Kalan 160 bin kişinin kim olduğu merak konusu. Tanıdık olmayanın sisteme girmesi mümkün değil. Örgüttekilere verilen F serisindeki 1 dolarların seri numaraları ise ByLock sisteminin giriş şifresi olarak kullanılıyormuş” ifadelerini kullandı.

devlet bahçeli mhp meral akşener yurtta sulh 15 temmuz fetö 1 dolar bylock
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500