Bahçeli: Hatırlı Kokuşmuşunuz Kim?

Grup toplantısında gündemi değerlendiren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, cinsel istismar yasa tasarısına tepki gösterdi.

Bahçeli: Hatırlı Kokuşmuşunuz Kim?
Bahçeli: Hatırlı Kokuşmuşunuz Kim? Yaren Yalçın
Bu içerik 1833 kez okundu.

Grup toplantısında gündemi  değerlendiren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, cinsel istismar yasa tasarısına tepki gösterdi.

Cinsel istismar’ önergesini savunmanın çocuklara kıymak, sapıkları selamlamak olduğunu belirten Devlet Bahçeli, AKP’lilerin bu önergeyi verirken yüreğinin sızlayıp sızlamadığını sordu. Her ne kadar hükümet tarafından aksi söylense de bu önergenin tecavüzcülere af vaad ettiğini, körpe yavrulara göz koyan iğrenç yaratıklara can simidi uzattığını vurguladı.

Cinsel istismarın olduğu yerde mağdurun kim olacağına dikkat çeken MHP lideri, cezaevinde hangi hatırlı kokuşmuşun bu yasayı beklediğini sordu. ‘Çocukların da bir hakkı olduğunu unutmadan çocuklarımızın istismarını önlemeliyiz’ diyen Bahçeli, AKP’nin bu önergeyi tümden geri çekmesi ve anlamsız tartışmalarla daha fazla Türkiye’yi boğmamaları gerektiğini kaydetti.

Siyasetteki FETÖ’cüler

Fetullahçı Terör örgütü’nün siyasi ayağının gizemini koruduğunu kaydeden Devlet Bahçeli, öğretmenler ihraç edilirken, siyasetteki FETÖ’cülere neden dokunulmadığını, neden bunların üzerine gidilmediğini, odacı, çaycı, çorbacı FETÖ’cüler tespit edilirken, hatırlı mevkilerde bulunanlara neden sıra gelmediğini sordu.

Yeni Anayasa Çalışmaları

Devlet Bahçeli, AK Parti’nin kendilerine ilettiği yeni anayasa taslağının 12 maddeden oluştuğunu belirterek, taslağı incelediklerini, genel olarak değişiklik önerilerini makul bulduklarını ve çalışmaların tamamlandığını söyledi. İtiraz ettikleri konu başlıkları hususunda konuşarak mutabakata varılacağını kaydeden Bahçeli, Türkiye’nin bir meseleden kurtarılabileceğini söyledi.

CHP, PKK’nın Bagajı

“PKK’lılara cici çocuk muamelesi yapan sicili bozuklar ortadadır” diyen Devlet Bahçeli, CHP’ye yüklendi. CHP’nin Adana’ya gideceğini beklerken Kartal’da HDP-PKK ile suçüstü basıldığını, düşe kalka PKK’nın bagajı haline geldiğini ifade etti.

CHP’deki PKK kalıntılarının bünyeyi ele geçirmeye başladığını savunan Bahçeli, CHP’nin içine HDP kaçtığını, Mustafa Kemal Atatürk’ün bunların halini görse tekrar yerine yatacağını ya da İzmir’e kadar kovalayacağını söyledi.

 

mhp devlet bahçeli grup toplantısı akp cinsel istismar siyasi fetö'cüler chp hdp
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500