Bahçeli'den Almanya'ya İncirlik Çıkışı

Partisinin grup toplantısında konuşan Devlet Bahçeli, Almaya ile ilişkiler ve İncirlik olayına da değinerek çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Bahçeli'den Almanya'ya  İncirlik Çıkışı
Bahçeli'den Almanya'ya  İncirlik Çıkışı Ecem Şenol
Bu içerik 750 kez okundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında milletvekillerine seslendi. Ülkenin devasa sorun dağları arasına sıkıştığını ifade eden Bahçeli, meselelerin ağır olduğunu ve hiçbir vatandaşın yarınından emin olmadığını ifade etti. Bahçeli, bunca olumsuzluğa rağmen milletçe kenetlenmekten başka seçeneğin olmadığını söyledikten sonra, Türkiye’yi hedef alan oyunların ortada olduğunu ve karanlık çevrelerin kanlı faaliyetlerini ilerlettiklerini ve terör bumerang gibi olduğunu dile getirdikten dünyanın da terörü konuştuğunu ifade etti.

İnsanlığın terörün vahim sonuçlarıyla karşı karşıya olduğunu ve son 1 hafta içinde dünyanın farklı ülke ve bölgelerinin peş peşe kana bulandığının altını çizen Bahçeli, manzaranın dehşet verici olduğunu ve Birleşik Krallık’ta hayatın durduğuna, insanlar evlerine kapalı kaldıklarına değinerek taziyelerini iletti.

Ne zaman batı ülkelerinde terör olsa yer yerinden oynuyor diyerek oralarda istisna olan terörün, bu topraklarda olağan olduğuna vurgu yapan MHP Genel Başkanı, bilindiği üzere Türkiye’nin terör illetinden uzun süredir çok çektiğini ve bu durum karşısında batının üç maymunu oynamasının unutulmaz bir tavır olduğunun altını çizdi.

Yalnızca Londra’daki teröre değil yeryüzünde faal halde bulunan terör örgütlerine ve arkasındaki şer odaklarına artık dur demenin vaktinin geldiğine değinen Bahçeli, ya insanlık onurunun savunulacağını ya da insanlığın uçuruma yuvarlandığının görüleceğini dile getirdikten sonra ya başarı ya da hep birlikte kayıp olacağını ifade etti.

Almanya’nın bir yanda FETÖ’cülere destek ve himayesi, bir yanda PKK’ya kol kanat germesinin iki ülke arasındaki ilişkileri geren bir durum olduğunu, bir meydan okuma hali olduğunu dile getiren Bahçeli,  Alman dışişleri bakanının suya sabuna dokunmayan gri sözlerinin de ortada olduğunu vurguladı. PKK’nın oradaki faaliyetlerinin gizli olmadığını ve ABD’nin Paris İklim Anlaşması’ndan çekilmesine gösterilen tepkinin birazının neden terörizme karşı gösterilemediğini soran Devlet Bahçeli, Almanya’nın kimin yanında olduğu sorusunu da açıklamasında ekledi. Aksi halde iki ülke arasındaki ilişkilerin düzelme şansının çok az olacağını vurgulayan Bahçeli Almanya’nın damgalı hainleri görmeyip sözde gazeteciyi mesele yapmasının anlaşılır olmadığını belirtti.

Alman parlamenterlerin İncirlik Üssü'nü ziyaret etmek istemelerinin iyi niyetli, karşılıklı anlayış, çıkar ve yardımlaşmaya dayanıyorsa bunda bir mahsur olmayacağını ancak, eğer nalıncı keseri gibi hep kendisine yontuyorsa, buna da müsaade edilmemesi gerektiğini ve hükümetin bu konudaki göstermiş olduğu hassasiyet ve haysiyetli tavrın son derece isabetli olduğunu belirtti.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, partisinin grup toplantısının ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın, İçtüzük konusunda Meclis'te grubu bulunan siyasi parti genel başkanlarına gönderdiği davete icabet edip etmeyecekleri sorusuna Bahçeli, "Cumhurbaşkanlığı sistemi değiştikten sonra İçtüzüğü baştan sona gözden geçirme ihtiyacı vardır. Bu ihtiyaca öncülük yapması, TBMM Başkanı'nın görevi olarak kabul edilmelidir. Ancak liderlerin böyle bir teknik aşamada bir araya gelmeleri erkendir ve zamansızdır. Grup Başkanvekilleri görevlendirilmek suretiyle konular çok yönlü ele alınır, liderlere sunulur, liderler onay verdiği takdirde Meclis'teki çalışmalar hızlanır" karşılığını verdi.

Bahçeli, "FETÖ'nün siyasi ayağının da çökertilmesi yolunda sizin çok sert açıklamalarınız olmuştu. Dün Sayın Bülent Arınç'ın damadının tutuklanması, bu anlamda atılan adımlar mıdır? Yoksa yeterli midir, yetersiz midir?" sorusu üzerine "Bunu Ankara Savcısına sorunuz. Yeterli olup olmadığını onlar bilirler" diye konuştu.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Vodafone Arena'nın Yeni İsmi Açıklandı

Devlet Bahçeli Açıklama MHP Grup Toplantısı Hükümet Terör İncirlik Almanya İlişkiler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500