Bahçeli'den Davutoğlu'na Kerkük Tepkisi

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Kerkük hakkında müzakere önerisinde bulunması MHP lideri Bahçeli'yi kızdırdı.

Bahçeli'den Davutoğlu'na Kerkük Tepkisi
Bahçeli'den Davutoğlu'na Kerkük Tepkisi Ecem Şenol
Bu içerik 737 kez okundu.

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu gerilimin yükseldiği Kerkük için 10 maddelik çözüm önerisinde bulunarak Kerkük’ün statüsü de dâhil olmak üzere 25 Eylül referandumunun ortaya çıkardığı bütün sonuçların müzakerelere fırsat tanımak üzere dondurulması gerektiğini ifade etmişti.

MHP lideri Devlet Bahçeli, Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun müzakere tavsiyesini sert sözlerle eleştirdi. Cumhurbaşkanı, Bakanlar Kurulu ve TSK’nın, güçlü bir irade ile ağız birliği içindeyken eski Başbakan'ın aykırı beyanat vermesinin gafillik ve garabet olduğunu söyleyen Devlet Bahçeli "Durdun durdun da şimdi niye ortaya çıktın? Sen hangi yüzle konuşuyorsun." dedi.

Eski Başbakan’ın kendini hatırlatma gereği duyduğunu ve bu şahsın asırlardır Kerkük'ün etnik renkliliği barındırdığını söylediğinin altını çizen Bahçeli, Davutoğlu’nun Kerkük'ün Türk yurdu olduğunu inkar ettiğini ve stratejik derinlik ile Türkiye'yi boğmak üzere iken görevden el çektirilen bu zihniyetin mesajlar sunduğunu, eski başbakan Davutoğlu’nun, Türkmenleri Kerkük'te yok saydığını ifade etti.

Eski Başbakanın çıkıp müzakere tavsiyesinde bulunarak referandumun dondurulmasını önerdiğine değinen Bahçeli, Cumhurbaşkanı, Bakanlar Kurulu ve TSK’nın, güçlü bir irade ile ağız birliği içindeyken eski Başbakan'ın aykırı beyanat vermesinin gafillik ve garabet olduğunu dile getirdi.

Bahçeli, ‘’Durdun durdun da şimdi niye ortaya çıktın? Sen hangi yüzle konuşuyorsun. Kerkük'ün acıları büyürken hala zalimlerin sözcülüğüne cüret edenlerin varlığı kabul edilemez.’’ Diyerek çıkıştığı Davutoğlu’na, Türkiye’nin Irak'ın toprak bütünlüğüne tartışmasız önem verdiğini ve ne var ki eski Başbakanın müzakere için çıkıp tavsiye verdiğini, bir Başbakanın durumdan vazife çıkararak devletin politikalarına karşı konuşmasının garabet olduğunu dile getirdi.

 

 

HABERBOX ÖNERIYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Fildişi Sahili’nde Uçak Düştü

 

 

Ahmet Davutoğlu Devlet Bahçeli Kerkük Açıklama Eski Başbakan TSK Cumhurbaşkanı Bakanlar Kurulu Beyanat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500