Bahçeli'den 'OHAL Devam Etmeli' Açıklaması

MHP lideri Devlet Bahçeli parti genel merkezindeki bayramlaşmanın ardından konuştu. OHAL süreci ile ilgili tartışmalara değinen Bahçeli OHAL’in devam etmesi gerektiğine değindi.

Bahçeli'den 'OHAL Devam Etmeli' Açıklaması
Bahçeli'den 'OHAL Devam Etmeli' Açıklaması Ecem Şenol
Bu içerik 972 kez okundu.

Partisindeki bayramlaşma töreninin ardından açıklamalarda bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 20 Temmuz’da son bulması beklenen ve birinci yılını dolduran olağanüstü hal uygulamasının devam etmesi gerektiğini söyledi. Bahçeli, Olağanüstü hal kapsamına dâhil edilmiş olan unsurlar üzerinde kararlılıkla durulmasını ve gidilmesi gerektiğini ifade etti. Olağanüstü hali demokrasiye karşıt, özgürlüğe karşıt gibi algılayarak tamamen ortadan kalkmasını isteyenler,n, 15 Temmuz’un tesir alanı üzerinde tarafgir olanlar olduğunu belirten Bahçeli,  CHP'nin “Adalet Yürüyüşü”nü de eleştirdi.

Bahçeli, Türkiye’yi kaosa, cepheleşmeye, karanlığa sürüklemeye ve siyasi şov yapmaya kimsenin hakkı olmadığını ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin, kalan süre içerisinde kendisine çeki düzen vermesi gerektiğini ifade ettikten sonra, sözlü, sazlı adalet arayışıyla Türkiye’nin Ankara’dan İstanbul’a geçiş güzergâhında gösteri yapmaya gerek olmadığını belirtti.

 

HABERBOX ÖNERİYOR - MUTLAKA OKUYUNUZ

Günün Özeti

Devlet Bahçeli MHP CHP Adalet Yürüyüşü OHAL Devam Açıklama Parti Bayram Konuşma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500