Bahçeli'nin de 'Adalet'e İhtiyacı Olacak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adalet Yürüyüşü'nün ikinci gününde gazetecilerin sorularını yanıtlarken, bir yandan da MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin eleştirilerine yanıt verdi.

Bahçeli'nin de 'Adalet'e İhtiyacı Olacak
Bahçeli'nin de 'Adalet'e İhtiyacı Olacak Ecem Şenol
Bu içerik 907 kez okundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başlattığı 'Adalet Yürüyüşü'nün 2. günü bu sabah 08.00'de başladı. Bugünkü yürüyüşün, Kahramankazan girişindeki bir fabrikada sona ereceğinin beklendiği aktarıldı. Devlet Bahçeli,  CHP Milletvekili Enis Berberoğlu'nun 25 yıl hapis cezasına çarptırılması ve tutuklanmasının ardından Ankara Güvenpark'tan İstanbul Maltepe Cezaevi'ne yürüme kararı alan Kemal Kılıçdaroğlu hakkında Twitter hesabından açıklama yaparak akılsız başın cezasını ayakların çekeceğini söylemişti.

Kemal Kılıçdaroğlu Bahçeli'nin sert eleştirilerine eğer yürüyüşler, yasal ölçüler içinde yapılıyorsa hiçbir şey olmayacağını ve insanların, sabah akşam zaten metroya, otobüse binerken, yürüdüklerini ifade etti. Yürümenin suç olduğunu da ilk kez duyduğunu belirten Kılıçdaroğlu, böyle bir şeyin söz konusu olmadığını ve tam tersine kendilerinin ülkede, bu yürüyüşü birlikte yaşamayı, barışı, huzuru egemen kılmak için yaptıklarını ifade etti. Kılıçdaroğlu, Sayın Bahçeli’nin, hiç meraklanmaması gerektiğini, onun da adalete ihtiyacı olacağını ve adalet yürüyüşlerini bu eleştirilere rağmen yerine getireceklerini belirtti.

CHP lideri yorulup yorulmadığına yönelik gelen soruyu hiç yorgunluk hissetmediğini söylere doğru olmayacağını, ama yoruldukları için de ah vah edecek hallerinin olmadığını ifade etti. Kılıçdaoğlu, son derece dinamik olarak yollarına devam edeceklerini, belirttikten sonra, akşam zaten dinlendiklerini, insanların eğlendiklerini ve keyifli bir akşam geçirdiklerini aktardı. Bugün dinlenme noktaları olan 22 kilometrelik bir yürüyüş yapacaklarını duyuran Kılıçdaroğlu, yürüyüşe değişik illerden güzergah üzerinde katılımların olacağını da ekledi.

Dün saat 11.00’da başlayan  'Adalet Yürüyüşü' 11.00’de Ankara Güvenpark’ta başlayarak,  Haziran Hareketi, ÖDP, Halkevleri’nin desteğiyle gün boyu sürdü.  AK Parti kurucularından Fatma Bostan Ünsal ve eşi eski AK Parti Milletvekili Faruk Ünsal da yürüyüşe katılırken, Ünsal bir süre Kılıçdaroğlu ile birlikte yürüyerek sohbet etti.

 

HABERBOX ÖNERİYOR - MUTLAKA OKUYUNUZ

Jandarma 178 Yaşında

Kemal Kılıçdaroğlu Devlet Bahçeli Adalet Yürüyüşü Soru Yanıt Açıklama Ankara İstanbul Güzergah Adalet CHP Parti MHP
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500